Šeit esam apkopojuši skaistākās dabas takas Latvijā. Sākot ar vieglākiem maršrutiem priekš mierīgas svētdienas pēcpusdienas pastaigas, līdz daudz izaicinošākiem pārgājieniem, kas pieprasīs lielāku enerģijas un laika atdevi. Protams, svarīgi sagatavoties jebkuram no šiem maršrutiem, vismaz ar pienācīgiem apaviem, pavisam noteikti.
Ēvažu dabas taka
/ 0.3 km /
Īsa, tomēr ļoti ainaviska taka, kas sasniedz 8-15 metru augstumu, vedot caur pludmales priedēm, kā arī vienai no visiespaidīgākajām krasta līnijām Rīgas reģionā. Tāpat arī šeit būs iespējams redēt elpu aizraujošu skatu uz jūru un dabu visapkārt. Vai arī nokļūt šaurākā pludmales zonā, kuru izdragājuši vētras laikā sanestie viļņi.
Kaņiera ezera taka
/ 0.6 km /
Šī taka iesākas kadiķu koku ieskāvūmā, tālāk vedot garām putnu vērošanas tornim un līdz pat Andrejsalas niedru laukam. Daļa no šīs pastaigas būs jāveic pa viegli peldošu pontonu, tikmēr pilnīgā Kaņieru ezera augsto niedru ielenkumā.
Skaņākalna taka
/ 2.7 km /
Šis ceļš ved gar Mazsalacas upes krastiem un dodoties pa to, varēsiet atrast labāko, ko vien Latvijas daba spēj sniegt. Kristāldzidri ūdeņi, klintis, kas vispārzināmas ar savu vienreizējo aukustiku un saklausāmajām atbalsīm, kas dzirdamas kliedzot no to augšas.
Slokas ezera taka
/ 3.1 km /
Taka pavada visapkārt Slokas ezeram, cauri mežam un purvam, pāri Vēršupītei un sulfura raktuvēm. Tāpat arī šeit iespējams nokļūt pašā skatu torņa augšgalā. Tur būs iespējams redzēt lielu daudzumu dažādu putnu, kas dzīvo uz un visapkārt ezeram.
Cecīļu taka
/ 12 km /
Garākā no takām dodas cauri četrām upēm, mazam kanjonam, Dančupītes alai, mazam ūdenskritumam un Cecīļu klintīm. Kā vēsta leģenda, tad reiz sensenos laikos šeit dzīvojis pats velns ar divām raganām pie sāniem. Mūsdienās gan neviens viņus nav redzējis, tāpēc satraukumam nav pamata. Tāpat arī, ja šķiet, ka 12 kilometru garais maršruts varētu būt pārlieku grūts, iespējams izvēlēties starp īsākiem – 2 un 4 kilometrus gariem maršrutiem.