menu

Aizbēgt no pilsētas: 10 mierīgas piknika vietas Latvijā

Pavadīt laiku dabā kopā ar tuviniekiem ir neatņemama Latvijas kultūras sastāvdaļa. Nespējat izlemt, kur nedēļas nogalē doties piknikā ar ģimeni un draugiem? Mēs esam izveidojuši atlasītu vietu sarakstu gan pilsētas robežās, gan ārpus tām.

Aizbēgt no pilsētas: 10 mierīgas piknika vietas Latvijā
stock.adobe.com

Rīga

Lucavsala

Lucavsala ir lieliska vieta piknikam pilsētas robežās. Pirmkārt, uz turieni ir viegli nokļūt. Otrkārt, salā ir viss nepieciešamais, lai pavadītu labu atpūtu kopā ar draugiem un ģimeni dabiskā vidē.

Parkā varat ērti iekārtoties uz plediņa zālē vai izmantot pieejamos galdiņus. Ir publiskie grili, un jūs varat ņemt līdzi arī savu piknika inventāru. Kamēr pieaugušie gatavo ēdienu, bērni var spēlēties netālu esošajā rotaļu laukumā.

Aizbēgt no pilsētas: 10 mierīgas piknika vietas Latvijā
nra.lv
Aizbēgt no pilsētas: 10 mierīgas piknika vietas Latvijā
apkaimes.lv

Kā tur nokļūt: līdz Lucavsalas pieturai kursē 4. un 19. trolejbuss.

Kas pieejams: rotaļu laukums, galdi, soliņi, grili un tualetes.

Babelītes ezers

Juglas apkaimē atrodas vēl viena dabas oāze, ko veido paslēptais Babelītes ezers. Siltākajos mēnešos šī vieta ir vietējo iedzīvotāju iecienītā peldvieta. Starp priedēm ir smilšaina pludmale ar lēzenu ieeju ūdenī.

Turpat pie ūdens ir pieejamas piknika vietas ar griliem. Bērni var plunčāties ūdenī un spēlēties pludmalē, kā arī izpētīt rotaļu laukumu. Aktīvākai atpūtai ir pieejams arī volejbola laukums.

Aizbēgt no pilsētas: 10 mierīgas piknika vietas Latvijā

Kā tur nokļūt: tikai 20 minūšu brauciena attālumā no Rīgas centra, bezmaksas autostāvvieta pie ezera. Vai arī ar sabiedrisko transportu: 31. autobuss, 1. tramvajs un 4. trolejbuss līdz Tirzas ielai.

Kas pieejams: ģērbtuves, glābējs, galdi, grili, tualetes, volejbola laukums, bērnu rotaļu laukums, bezmaksas autostāvvieta.

Mežaparks

Siltajā sezonā viena no galvenajām iedzīvotāju piesaistes vietām ir Ķīšezers – lielākais ezers Rīgā. Šeit ir smilšaina pludmale, kurā atļauts makšķerēt, un krastā esošās kafejnīcas piedāvā kebabus. Ja nevēlaties stāvēt rindā un gaidīt brīvu galdiņu, lai paēstu, varat sarīkot pikniku kādā no daudzajām tam paredzētajām vietām ap ūdenskrātuvi.

Parkā ir arī vairākas maksas piknika vietas zem nojumēm ar griliem.

Aizbēgt no pilsētas: 10 mierīgas piknika vietas Latvijā
Aizbēgt no pilsētas: 10 mierīgas piknika vietas Latvijā

Kā tur nokļūt: 11. tramvajs, 9. un 48. autobuss kursē līdz zoodārzam. Ja esat ar mašīnu, to var atstāt bezmaksas autostāvvietā uz Meža prospekta .

Kas pieejams: kafejnīca, rotaļu laukumi, sporta inventārs, zooloģiskais dārzs, makšķerēšana, piknika vietas.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Latvijā pat muzejs var būt piknika vieta. Etnogrāfiskajā muzejā var apvienot kulturālu atpūtu un maltīti svaigā gaisā. Plašā muzeja teritorija atrodas gleznainā Juglas ezera krastā. Šeit jūs varat pasūtīt ekskursiju ar pikniku.

Jūs uzzināsiet par valsts vēsturi un tradīcijām, un noslēgumā jūs sagaidīs pikniks ar dzīvo mūziku. Sagaidiet, ka šis ceļojums pagātnē aizņems veselu dienu.

Aizbēgt no pilsētas: 10 mierīgas piknika vietas Latvijā
facebook.com/latvijasetnografiskaisbrivdabasmuzejs

Kā tur nokļūt: muzejs atrodas pie izbrauktuves no Rīgas, un nokļūšana no centra aizņem aptuveni 30-40 minūtes. Varat arī braukt ar kādu no autobusiem: 28, 29, 31, 6821,6826.

Kas pieejams: kafejnīca.

Ķengaraga promenāde

Ķengarags ir piedzīvojis dažādus laikmetus. Kādreiz tas bija plaukstošs rūpniecības rajons, un tam bija nelabvēlīgas pilsētas daļas reputācija. Pirms dažiem gadiem sākās Daugavas krasta promenādes labiekārtošana. Katru gadu šeit tiek uzstādītas jaunas koka laipas, galda spēļu galdi, un veloceliņa garums arvien palielinās. Ķengaraga promenāde kļūst populārāka kā pastaigu un atpūtas vieta pie ūdens.

Kad ir silts, var doties ārpus iestaigātā celiņa un apsēsties pie upes, lai sauļotos vai sarīkotu pikniku. Pie ūdens ir atļauts izmantot grilus, ievērojot ugunsdrošības noteikumus.

Aizbēgt no pilsētas: 10 mierīgas piknika vietas Latvijā
redzet.lv

Kā tur nokļūt: līdz promenādei var nokļūt ar sabiedrisko transportu vai velosipēdu. No centra ar 7. tramvaju vai 15. autobusu.

Kas pieejams: rotaļu laukumi, piknika vietas, veloceliņš un putnu vērošanas tornis.

Aizbēgt no pilsētas: 10 mierīgas piknika vietas Latvijā

Ārpus pilsētas

Ogres Zilie kalni

Ogre ir viena no zaļākajām pilsētām Latvijā. Zilo kalnu dabas parks ir burvīga mežu teritorija kalnainā apvidū. Cilvēki šeit ierodas, lai elpotu dziedinošo priežu gaisu. Šeit civilizācijas labumi ir organiski iestrādāti ainavā, netraucējot dabas svētlaimi. Priežu mežs sevī slēpj trenažierus, rotaļu laukumus un koka skulptūras.

Visā parkā ir daudz vietu atpūtai vai pilnvērtīgam piknikam ar galdiem, soliem un griliem, pat pie karjerām. Jebkurš parka stūrītis var kļūt par vietu patīkamai zaļai atpūtai.

Aizbēgt no pilsētas: 10 mierīgas piknika vietas Latvijā
daba.gov.lv

Kā tur nokļūt: Parka teritorija ir plaša, tāpēc tai var piekļūt no dažādām pusēm. No Rīgas uz Ogri kursē autobusi un vilcieni. Neatkarīgi no izvēlētā transporta veida brauciens aizņems aptuveni 30-40 minūtes.

Kas pieejams: veloceliņi, piknika un peldvietas, skatu tornis, gida pakalpojumi un bērnu rotaļu laukums.

Doles sala

Doles sala Salaspilī ir ideāls kompromiss, ja vēlaties izbraukt no pilsētas, bet ne pārāk tālu. Šeit jūs varat izbaudīt gan dabas ainavas, gan aktīvi, gan nesteidzīgi atpūsties kopā ar saviem mīļajiem.

Cepiet kebabu Daugavas krastā, vērojiet, kā upē riet saule, brauciet ar buru un airlaivām vai apmeklējiet pirti. Jūs varat pagarināt savu mierīgo atpūtu, līdzi ņemot telti vai īrējot kādu no mājiņām vietējā kempingā.

Aizbēgt no pilsētas: 10 mierīgas piknika vietas Latvijā
visit.salaspils.lv

Kā tur nokļūt: no Rīgas līdz Doles salai ar mašīnu var aizbraukt 30 minūšu laikā. Salaspils virzienā kursē arī jauni elektrovilcieni. Ar 4., 31. un 34. autobusu var nokļūt vispirms Salaspilī līdz K/N Enerģētiķis pieturai, bet no turienes – līdz Daugavas muzejam.

Kas pieejams: grili, galdi, soliņi, telšu vietas, laivu, katamarānu un supu noma, pirtis un volejbola laukumi.

Lubāna ezers

Lubāna ezeru nav iespējams neievērot, jo tas ir lielākais ezers valstī. Tajā ir garas smilšainas pludmales, un apkārtne ir ideāli piemērota garām pastaigām vai izbraucieniem ar velosipēdu, kuru laikā var apstāties, lai paēstu vai vērotu putnus.

Jūs esat laipni aicināti arī noķert kādu zivi, un tieši no ezera noķerta zivs var kļūt par galda centrālo elementu.

Kā tur nokļūt: visātrākais veids, kā tur nokļūt, ir braukt ar automašīnu, un brauciens aizņems aptuveni 3 stundas. No Rīgas kursē arī autobuss. Vēl viena iespēja ir braukt līdz Madonai un no turienes ar autobusu nokļūt Lubānā.

Kas pieejams: putnu vērošanas torņi, laivu noma, telšu vietas, naktsmītnes, tenisa un volejbola laukumi, ģērbtuves, tualetes un pakalpojumu centrs.

Zvārtas iezis

Šī ir, iespējams, burvīgākā vieta piknikam. Zvārtes iezis ir apvīts ar noslēpumiem: leģenda vēsta, ka šeit savulaik pulcējušās raganas, un visapkārt zied augi ar īpašām dziednieciskām īpašībām.

Skati ir elpu aizraujoši: masīvas smilšakmens klintis paceļas virs vētrainās Amatas upes, kuras nosaukums nozīmē „strauja‟. Gar upi stiepjas kilometriem garas dažādas grūtības pakāpes pārgājienu takas un piknika vietas.

Tā vietā, lai līdzi paņemtu krājumus no mājām, Zvārtes ieža facebook lapā varat iepriekš pasūtīt piknika maisu un saņemt to informācijas centrā uz vietas. Vai arī vakaru var pavadīt pie ugunskura turpat upes krastā, iepriekš rezervējot vietu un pasūtot malkas saišķi.

Aizbēgt no pilsētas: 10 mierīgas piknika vietas Latvijā
visitbaltics.net
Aizbēgt no pilsētas: 10 mierīgas piknika vietas Latvijā
visitbaltics.net

Kā tur nokļūt: ar automašīnu brauciens aizņems aptuveni 90 minūtes. Ja braucat ar sabiedrisko transportu, vispirms jādodas uz Cēsīm. No pilsētas centra kursē vilcieni un autobusi, un 6285. maršruta autobuss kursē līdz Zvārtes iezim. Kopējais brauciena laiks ir aptuveni 3 stundas.

Kas pieejams: ekskursijas gida pavadībā, malka un piknika vieta (10 EUR), maksas autostāvvieta, kafejnīca un suvenīru veikals.

Zīvartiņš

Ja esat Latvijā ilgāk, jums noteikti jādodas piknikā Baltijas jūras krastā. Zīvartiņš ir atpūtas vieta un kempings, un tas nav tik slavens kā Jūrmalas piekraste, taču tā ir viena no tā galvenajām priekšrocībām – jums būs iespēja baudīt laiku pie jūras prom no pūļiem. Turklāt piknika galdi un ugunskura vietas atrodas turpat pludmalē.

Zīvartiņš atrodas netālu no Tukuma. Šeit droši var ierasties ar telti, taču par nakšņošanu būs jāmaksā 10 eiro. Teritorijā ir mājiņas, kurās vasaras sezonā var nakšņot.

Kā tur nokļūt: visvienkāršākais veids, kā tur nokļūt, ir ar automašīnu, un tas aizņems aptuveni stundu. Alternatīvi var braukt ar autobusu līdz Ziepniekkalnam (Vaiņodes iela), tad ar autobusu līdz Vīnkalniem, tad pēc 10 minūšu gājiena būsiet galamērķī.

Kas pieejams: autostāvvieta, dušas, piknika vietas, tualetes un rotaļu laukums.

Autors: editor nbhd
Datums: 16.04.24
Pasākumi