menu

House of the Flying Trees

Hoft House of the Flying Trees jeb HOFT ir dzīvojamā ēka Rīgas klusajā centrā, kas apvieno vēsturisko arhitektūru, dabu un mūsdienu tehnoloģijas.

Saglabātā un rūpīgi restaurētā 19.gadsimta vēsturiskā fasāde ar diviem papildus stāviem paveras uz ielu, un aiz tās, pagalmā, atrodas pārējais HOFT: jaunbūve ar terasēm, uz kurām aug mūžzaļie skuju pundurkoku pundurkociņi, kalnu pundurpriedes un tiek stādīti ciedri.

Koki tiek stādīti īpašās tvertnēs, kas integrētas fasādes konstrukcijā dažādos līmeņos. Augu kopšanai ir izstrādātas pilnībā automatizētas drenāžas un laistīšanas sistēmas.

Izkārtojumi un ērtības

Divas septiņstāvu daudzdzīvokļu ēkas, jaunas un vecas, kuras savieno pazemes autostāvvieta 23 vietām. HOFT kopumā ir 40 dzīvokļi ar dzīvojamo platību no 82 m² līdz 276 m². Tie ir gaiši dzīvokļi ar lieliem panorāmas logiem pa visu sienu un tām pašām terasēm ar kokiem. Griestu augstums dzīvokļos svārstās no 2,9 līdz 3 metriem.

Terases klātas ar kompozītmateriālu līstēm, un visi žogi ir izgatavoti no laminēta stikla un alumīnija margām, kas paaugstina konstrukciju drošību.

Papildu iezīme augšējo stāvu dzīvokļos ir jumta logi. stāvā no dzīvokļiem pirmajā skatā uz savu japāņu dārzu, kā arī iespēja pārbūvēt par divstāvu — pilnīgai sajūtai, ka dzīvo savā savrupmājā ā pilsētas centrā.

Vēsturiskās ēkas zālē saglabājušies vēsturisko apmetuma veidņu fragmenti un autentiskās kāpņu telpas detaļas. Tos izceļ mūsdienu priekšmetus — šis vecā un jaunā kontrasts palīdz izcelt visu objektu skaistumu.

House of the Flying Trees
House of the Flying Trees
rvlc.lv
House of the Flying Trees
House of the Flying Trees
rvlc.lv

Jaunās ēkas vestibilā apzināti izmantoti materiāli siltos toņos: konsjerža galds un vestibila sienas ir dekorētas ar Karpatu gobu — šeit iedzīvotāji var rīkot biznesa tikšanos vai iedzert tasi kafijas. Šeit karājas arī jauno latviešu mākslinieku gleznas. Aromāts un mūzika ir īpaši izstrādāti dzīvojamā kompleksa koplietošanas telpām.

HOFT iekšpagalms funkcionē arī kā privāts dārzs mājas iedzīvotājiem — unikāla iezīme Rīgas centram. Projekta autori šo dārzu dēvē par “peldošo oāzi”. Tajā var iekļūt no ielas pa vārtiem abās fasādes pusēs — tie ir izgatavoti no iegravēta nerūsējošā tērauda, ​​un japāņu grafikas manierē veidoti priežu zaru attēli liecina par to, kas atrodas aiz tiem.

Pagalmā ir grafiskais bruģis, ko ieskauj lekni apstādījumi — šie raksti atbalsojas ieejā.

Infrastruktūra 

Pastaigas attālumā no mājas atrodas Kronvalda un Esplanādes parki un vēsturiskā jūgendstila apbūve, labākie Rīgas restorāni un muzeji, ērta pilsētas infrastruktūra.

Kompleksā HOFT komanda piedāvā 24 stundu konsjerža pakalpojumus.

House of the Flying Trees
House of the Flying Trees
archdaily.com

Energoefektivitate

Projekts ietilpst premium segmentā un atbilst visiem ES būvnormatīviem, taču attīstītāji nekoncentrējas uz vides aspektiem.

Taču tik blīvam dārzam pilsētas centrā vajadzētu ietekmēt gaisa kvalitāti un pazemināt CO2 līmeni.

Cenas

Dzīvoklis HOFT maksās no 3750 līdz 5750 eiro par kvadrātmetru, bet autostāvvieta maksās 35 000 eiro.

House of the Flying Trees
House of the Flying Trees
rvlc.lv

Projekta komanda

Projekta izstrādātājs ir R.evolution.

Idejas autors ir uzņēmuma R.evolution vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs.

Projekta galvenā arhitekte ir Dita Lapinya: KROKS, uzņēmuma LDU pētniecības un projektēšanas birojs.

Jaunās ēkas interjeru un fasādes risinājumu autore ir Zane Tetere-Šulce no biroja Open AD.

Vēsturiskas ēkas restaurators — Roberts Jansons Roberts Jansons

Autors: editor nbhd
Datums: 07.08.23