menu

Preses Nama Kvartāls

Preses Nama Kvartāls — viens no modernākajiem biznesa centriem Baltijā, kas atrodas Daugavas kreisajā krastā netālu no Spīķera nams.

Pēc projekta autoriem, Preses Nama Kvartāls kļūs par pilsētas centrālajām vietām, kas apvienos tirdzniecības un biroju telpas ar infrastruktūru atpūtai, sportam un izklaidei.

Šeit tiks izveidots daudzfunkcionāls komplekss, kurā paredzētas tirdzniecības zonas, sabiedriskās ēdināšanas punkti, fitnesa klubs, spa centrs, autostāvvieta, velosipēdu remonta darbnīca, bērnu rotaļu laukums. Īpaša ēkas iezīme – pirmai jumta futbola laukums Baltijā, kā arī turpat atrodas daudzfunkcionālas sporta laukumi.

Preses kvartāla nams ir svarīga daļa no vienas no lielākajām Rīgas pilsētplānošanas idejām: izveidot jaunu biznesa centru pretim vecpilsētai, Daugavas kreisajā krastā — daudzfunkcionālu struktūru, kas piepildīta ar izglītības, kultūras, biznesa, dzīves un sabiedriskajām funkcijām.

Vairākos projekta posmos Preses Nama kvartālam ir plānota investēt vairāk nekā 200 miljonus eiro.

Jaunā biznesa centra Preses Nama Kvartāla būvniecības vietā notika kapsulas ceremonija: 2021. gada 12. augustā tika ielikta proklamācija par pamattēriņa veidošanu nākamajām paaudzēm, kas apraksta Rīgas vēsturi, nākotnes cerības un idejas.

Plānojumi un ērtības

Klases A biroju rezervācija Preses Nama Kvartālā sākās 2022. gada martā – no tiem piedāvājas iespaidīgs skats uz Vecrīgu un Kipsalu panorāmu. Jau šajā gadā Preses Nama Kvartāla pirmā kārta tiks atvērta nomniekiem un pilsētas iedzīvotājiem. Plašākā platībā, kas pārsniedz 26 000 kvadrātmetrus, ir pieejamas nomas telpas no 200 līdz 2 400 kvadrātmetriem un daudzfunkcionāls centrs.

Biroju centrs būs savienots ar daudzfunkcionālo centru ar plašu atriju, kurā būs ēdināšanas zona ar restorāniem un kafejnīcām. Pirmajā daudzfunkcionālā centra stāvā būs komerciāla zona ar dažādām pakalpojumu veidiem, ieskaitot mazumtirdzniecības veikalu, pilnībā aprīkots mūsdienīgs sporta zāle un medicīniskie punkti.

Katru stāvu raksturo 2 400 kvadrātmetru biroju telpas ar atvērtu plānojumu, kur var iekārtot līdz astoņiem nomniekiem.

Pirmajā stāvā atrodas plaša kopdarba telpa ar platību 2 000 kvadrātmetri. Šeit atrodas divas galvenās ieejas, starp kuriem ir plaša restorānu pagalma zona, astoņi lifti, divas kāpnes un informācijas balsts ar gaidīšanas zonu.

Preses Nama Kvartāls
Preses Nama Kvartāls
presesnams.lv

Piektajā stāvā ēku apkārtnē aptver terase ar 860 kvadrātmetru platību: no šejienes paveras lielisks skats uz Rīgas brīvo ostu un Vecpilsētu.

Otrajā, trešajā un ceturtajā stāvā ir paredzēts autostāvvieta ar aptuveni 1 000 ilgtermiņa un 80 īstermiņa automašīnu stāvvietām, kā arī vietas elektromobīļu uzlādei – kopumā 27 uzlādes stacijas. Nomniekiem tiks nodrošinātas arī 300 apsargātas velostāvvietas blakus esošajā daudzfunkcionālajā centrā.

Infrastuktūra

Blakus esošais daudzfunkcionālais centrs piedāvā ēdināšanas zonu ar vairākiem restorāniem un kafejnīcām iekštelpās, kur var pusdienot vai dzert kafiju. Preses Nama Kvartālā atrodas arī veikali, fitnesa centrs, sporta laukumi un citi objekti atpūtai un izklaidei.

Darbiniekiem, viesiem un biznesa partneriem ir pieejama unikāla iespēja pastaigāties pa daudzfunkcionālā centra jumtu, lai baudītu svaigu gaisu un skatu uz upi un Vecpilsētu.

Paša projekta centrā atrodas slavenā vēsturiskā Doma prese ēka: 22 stāvu modernistiskā arhitektūras pērle, ko projektējis Jānis Vilciņš. Ēka tika izmantota preses darbībai — šeit bija tipogrāfija un vairāku redakciju biroji, kas izdeva žurnālus un laikrakstus. Tā ir brīvās prese simbols un latviešu žurnālistu centieni izteikt savu viedokli 1980. gados un 1990. gados.

Ēku ar bagātu vēsturi saglabāja un pārbūvēja 4 zvaigžņu viesnīca Holiday Inn ar 305 numuriem. Viesnīcas iezīme būs panorāmas skats uz Daugavu un Vecpilsētu.

Preses kvartālā namā tiks piemēroti iekļaujoša dizaina principi — teritorija tiks iekārtota bez robežām, sliekšņiem un straujiem augstuma starpībām, lai to padarītu pieejamu mazkustīgiem cilvēkiem, vecākiem ar bērnu ratiņiem un velosipēdistiem. Pie ieejām ir speciālas autostāvvietas cilvēkiem ar ierobežotām iespējām, un trotuāram ir taktiskā marķējuma iezīmes.

Pasaules tendences norāda uz dabas iekļaušanos pilsētā – mēs meklējam inovatīvus un nestandarta risinājumus, lai padarītu vidi zaļāku. Mēs uzskatām, ka šī tendence ir dabiska un ilgtermiņa, tāpēc lepojamies, ka iekļāvām šo koncepciju projektā, lai radītu kvartālu ar universālu dizainu. Ieguldot apkārtējo teritoriju labiekārtošanā, mēs ticam, ka šis būs ne tikai centrālais uzņēmējdarbības rajons Rīgā, bet arī iecienīts atpūtas vietas.

Preses nama projektam ir lielisks transporta savienojums ar citām pilsētas daļām — ēkai ir viegli piekļūt gan ar sabiedrisko, gan privāto transportu.

Energoefektivitāte

Preses Nama Kvartālā īpaša uzmanība tiks pievērsta energoefektivitātei, dabīgiem materiāliem, pieejamas un veselīgas darba vides radīšanai un efektīvai un atbildīgai nekustamā īpašuma pārvaldībai.

Jaunais uzņēmējdarbības kvartāls tiks izveidots, ņemot vērā tehnoloģisku un enerģiju efektīvu koncepciju ar kvalitatīvu dizainu. Tas būs vieta, kur sākotnējās vērtības Doma prese ēkai, kas ir viena no pirmajām augstceltēm Rīgā, tiks papildinātas ar mūsdienīgām iespējām — atrast idejas, attīstīt un īstenot tās.

Ēkas struktūra izvietota ap tā perimetru, nodrošinot neierobežotas iespējas pielāgot biroju telpas klientu vajadzībām. Biroju centra ēkai būs 11 stāvi ar elastīgu plānojumu uzņēmumu vajadzībām dažādā mērogā.

Pateicoties racionālām projektēšanas izvēlēm, ēka ar gandrīz nulles enerģijas patēriņu (nZEB) nodrošina augstu enerģijas efektivitāti un tai ir BREEAM Excellent sertifikāts.

Nākotnes ēkas programmu izstrādāja uzņēmums Lords LB Special Fund V. Pēc tam, kad uzņēmums saņēma valsts iestādes apstiprinājumu par visiem nepieciešamajiem nosacījumiem, zemes gabals tika nodots uzbūvētājam UPB. Līguma izmaksas ar UPB bija 76,8 miljoni eiro.

Project komanda 

Projekta komanda 2017. gada vasarā Lietuvas fonds Lords LB Special Fund V iegādājās 5,8 hektāru zemes gabalu no A/S “Latvijas kuģniecība” meitas uzņēmuma SIA “LASCO Investment”, kur atrodas Preses nams un tipogrāfija. Darījuma vērtība bija 16,8 miljoni eiro.

Preses nama kvartāla projekts tika izstrādāts starptautisku arhitektu komandas — Arhis arhitekti no Latvijas, KSP Jurgen Engel Architekten no Vācijas un Arrow Architects no Dānijas.

Autors: editor nbhd
Datums: 08.05.23