menu

Tekstiliana

Jauns dzīvojamais rajons Torņakalna mikrorajona centrā uz fabrikas Tekstiliana vietā parādīsies un tiks realizēts trīs posmos: tur, kur daudzus gadus stāvējusi pamesta ēka, radīsies vairākas jaunas ēkas.

Projekta Tekstiliana īstenošanas vietas vēsture aizsākās 1887. gadā, kad šeit tika atvērta Füreke & Leitke leļļu un citu rotaļlietu fabrika — tolaik vienīgā rotaļlietu fabrika Rīgā un Baltijā. Tā pastāvēja līdz Otrajam pasaules karam. 1944. gadā bijušo rotaļlietu fabrikas teritoriju pārņēma tekstilfabrika Tekstiliāna.

Tad 90. gadu beigās rūpnīcas ēka kļuva pamesta. 2008. gadā tika plānota vērienīga ēkas rekonstrukcija — šeit vajadzēja parādīties jaunam dzīvojamam kompleksam. Bet 2009. gadā būvfirmai tika pasludināta maksātnespēja un projekts tika slēgts, un vēlāk teritoriju pārņēma cits attīstītājs Igaunijas uzņēmums Estera Development. Tieši šis projekts ir apspriests tekstā.

Tekstiliana
Rotaļlietu fabrika
tekstiliana.lv
Tekstiliana
Pamestā rūpnīcas ēka 2000. gados
facebook.com
Tekstiliana
Pamestā rūpnīcas ēka 2000. gados
facebook.com

Izkārtojumi un ērtības

Kvartāls tiks būvēts trīs kārtās: pirmkārt, bijusī tekstilfabrikas ēka tiks pārveidota par 5 stāvu dzīvojamo māju ar pazemes tehnisko stāvu. Izstrādātāji un projekta arhitekts sola izcelt izteiksmīgākās fasādes detaļas.

Tad pirmajai L-veida ēkai gar Vienības gatves ielu tiks pievienota otra L-veida ēka – daudzdzīvokļu ēka ar īres dzīvokļiem. Trešais posms ir trīs ēku no 3 līdz 5 stāviem būvniecība ar 76 dzīvokļiem kompleksa Tekstiliana dziļumā, kā arī piegulošās teritorijas attīstība.

Pagaidām visvairāk zināms par pirmo māju. Ēkā tiks izvietoti 64 dzīvokļi ar dažādu plānojumu — no 1 līdz 5 istabām. Pirmajā stāvā dzīvokļiem būs terases, 2.–4.stāvā būs balkoni, bet augšējā 5.stāva iedzīvotājiem būs penthausi un plaši jumta dārzi līdz 60m².

Pirmā posta visplašākā piedāvājuma platība ir 186,5 m², no kuriem 62,1 m² aizņem terase. 
Kompaktākais dzīvoklis ir vienistabas dzīvoklis ar platību 32,2 m². Bet lielākā daļa dzīvokļu pirmajā posmā ir trīsistabu. Tiem ir divi plānojuma varianti: dzīvokļi 70 m² ar divām vannas istabām vai 66 m² ar vienu vannas istabu un nelielu saimniecības telpu.

Tekstiliana
Viena no divistabu dzīvokļiem izkārtojums
tekstiliana.lv
Tekstiliana
Viena no divistabu dzīvokļiem izkārtojums
tekstiliana.lv

Pat dzīvokļu standarta apdarē iekļauti premium risinājumi: itāļu luksusa porcelāna flīzes Refin un Quintessenza vannas istabās, Villeroy & Boch santehnika un Hansgrohe jaucējkrāni, kas samazina karstā ūdens patēriņu, augstākās kvalitātes Boen parkets no dabīgā ozola dzīvojamās zonās.

Pazemes stāvā var ierīkot privātu uzlādes staciju elektromobiļiem. Tāpat iedzīvotājiem tiks nodrošinātas virszemes un pazemes velosipēdu novietnes.

Tekstiliana
Jumta terase
tekstiliana.lv
Tekstiliana
Pagalma teritorija
tekstiliana.lv

Infrastruktūra

Projektā paredzēts apzaļumots privātais pagalms: pirmajos stāvos būs privātas zonas terases īpašniekiem un koplietošanas telpas kvartāla iedzīvotājiem. Koplietošanas telpās būs rotaļu laukums, pastaigu celiņi, koki un krūmi.

Tagad Torņakalns aktīvi attīstās. Jaunais kvartāls tiek būvēts pie augstskolām (Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes akadēmiskajiem centriem), medicīnas iestādēm, bērnudārziem un skolām, tirdzniecības centriem. Pastaigas attālumā atrodas Āgenskalnska un Kalnciema tirgus un vairāki tirdzniecības centri.

Tekstiliana
Netālu atrodas Arkādijas parks, Uzvaras parks un Lucavsalas atpūtas parks
tekstiliana.lv
Tekstiliana
Latvijas Universitātes Akadēmiskais centrs
tekstiliana.lv

Tāpat tuvākajos gados Rail Baltica projekta īstenošanas gaitā Torņakalna stacijas apkaimē plānots izveidot pilsētas un starppilsētu sabiedriskā transporta apmaiņas centru — Torņakalna multimodālā transporta mezglu, kas nozīmē, ka teritorija tiks nodrošināta. integrēt mūsdienu pilsētas un starptautiskā mēroga transporta maršrutu sistēmā.

Apkārtni ērti pārvietot kājām, ar velosipēdu (t.sk. izmantojot veloceliņu, kas savieno rajonu ar Rīgas centru), ar automašīnu vai sabiedrisko transportu. No Torņakalna var ērti pārvietoties pa Pārdaugavu, nokļūt Rīgas centrā vai Rīgas reģionā.

Tekstiliana
Apkārtējā zona
tekstiliana.lv

Energoefektivitāte

Pēc provizoriskiem aprēķiniem, visām ēkām jaunajā Tekstiliana kvartālā būs A+ energoefektivitātes klase.

Iedzīvotājiem tas nozīmēs ne tikai būtisku mājokļa ekspluatācijas izmaksu samazinājumu, bet arī komfortablus mājsaimniecības risinājumus, kas saistīti ar viedās mājas sistēmu — piemēram, inteliģentas ventilācijas iekārtas ar rekuperācijas sistēmu un radiatora apkuri, kas tiek kontrolēta, izmantojot Danfoss sistēmu.

Cenas

Lielākā daļa pirmās kārtas dzīvokļu jau ir rezervēti vai iegādāti. Cenas tiem ir aptuveni šādos diapazonos: vienistabas dzīvokļi (no 31,9 m² līdz 35,3 m²) maksās 96 750–105 750 eiro, divistabu dzīvokļi (no 40,1 m² līdz 41,2 m²) — 124 750–127 250 eiro. (no 61,6 m² līdz 68,7 m²) – 199 250-218 750 €, un četristabu (80,4 m²) — €  264 750 Penthausu cena augšējā stāvā svārstās no € 316 750 līdz € 483 500.

Tāpat kopā ar dzīvokli iespējams iegādāties noliktavas telpu pazemes stāvā — no 2 m² līdz 4 m² par 1500 eiro kvadrātmetrā — un stāvvietas: vienvietīgas par 20 000 eiro vai divvietīgas, lai novietotu vienu automašīnu pēc otras, par € 25 000. Vietas Būs arī autostāvvieta uz ielas — par maksu €15 000. Taču kopējais stāvvietu skaits projekta pirmajā kārtā ir mazāks par dzīvokļu skaitu, tāpēc tiek dotas pirmās rokas tiesības 3, 4 un 5 istabu dzīvokļu īpašniekiem.

Projekta komanda

Projekta attīstītājs ir Igaunijas uzņēmums Estera Development, kas uzsācis aktīvu attīstību Latvijā.

Kvartāla arhitektūru izstrādāja SARMA & NORDE Arhitekti komanda Jāņa Nordes vadībā.

Pagalma ainavu veido Labie Koki

Autors: editor nbhd
Datums: 08.01.24