menu

Zeiss Biroji

Zeiss Biroji ir jaunbūve Zemgales priekšpilsētā, kas saglabā bijušās Carl Zeiss optikas rūpnīcas vēsturisko auru, bet izmanto mūsdienīgus būvniecības risinājumus un tehnoloģijas. Ēka ir daļa no Mūkusalas biznesa centra kvartāla, par ko nesen runājām.

Ēka, kas tiek celta aptuveni divus gadus, tika nodota ekspluatācijā šoruden, taču vēl nav atvērta nomniekiem. Šī ir pirmā ēka ar A energoefektivitātes klasi Mūkusalas biznesa centra teritorijā.

Izkārtojumi un ērtības

20.gadsimta sākumā šajā vietā atradās Carl Zeiss optiskā rūpnīca, uz kuru norādes parādījās uz jaunbūves fasādes. Tā atrodas Daugavas kreisajā krastā — no birojiem paveras gleznains skats uz upi.

Pēc pabeigšanas sešstāvu ēkā 4300 m² platībā varēs izvietot 400 darba vietas. Mūkusalas biznesa centra teritorijā atrodas 900 automašīnu stāvlaukums ar elektromobiļu uzlādes stacijām.

Zeiss Biroji
Zeiss Biroji
zeissbiroji.lv
Zeiss Biroji
Zeiss Biroji
zeissbiroji.lv

Projekta MŪKU SALA komanda plāno kvartālu padarīt par vienu no aktīvākajiem Rīgā: šeit satiksies bizness, zināšanas un dažādi pakalpojumi. Biznesa kvartālā jau bāzējas lieli uzņēmumi: Delfi, Tele2, Bolt, Helmes Latvia, UnifiedPost — tas nozīmē, ka teritorija jau tagad var piedāvāt jaunajiem iedzīvotājiem ne tikai attīstītu infrastruktūru, bet arī interesantu biznesa vidi.

Infrastruktūra

Ēka atrodas netālu no promenādes gar Daugavu: pa to var aiziet līdz Latvijas Nacionālajai bibliotēkai vai t/c Riga Plaza. Pastaigas attālumā atrodas arī LU Akadēmiskais centrs un netālu esošajā salā Lucavsalas parks.

Vecrīga atrodas piecu minūšu automašīnas brauciena attālumā. Ēkas atrašanās vieta pie noslogotas šosejas ļauj tās iedzīvotājiem saglabāt mobilitāti un uzturēt kontaktu ar Rīgas centru.

Zeiss Biroji
Zeiss Biroji
zeissbiroji.lv

Mūkusalas biznesa centra teritorijā un apkārtnē noris aktīvi būvdarbi: Jelgavas ielā tiek projektēta studentu viesnīca ar 240 numuriem, tiek realizēta daudzstāvu autostāvvieta ar 370 vietām, velo un gājēju tilts. tiek būvēts, kas savienos Mūkusalas ielu un Jelgavas ielu.

Energoefektivitāte

Ēkai ir BREEAM Excellent sertifikāts par ilgtspējību. Projektā tiek nodrošinātas energoefektīvas A klases gaisa dzesēšanas, ventilācijas un apkures sistēmas.

Šī ir pirmā ēka kvartālā ar A klasi energoefektivitātes ziņā, bet uz MŪKU SALA biroju ēku jumtiem jau darbojas lielākā saules elektrostacija Rīgā, nodrošinot centra nomniekus ar “zaļo” enerģiju.

Zeiss Biroji
Zeiss Biroji
zeissbiroji.lv
Zeiss Biroji
Zeiss Biroji
zeissbiroji.lv

Cenas

Īres cena mēnesī ir 16 € par kvadrātmetru.

Projekta komanda

Kvartāla attīstītājs ir īpaši izveidots uzņēmums Mūkusalas biznesa centrs. Par arhitektūru bija atbildīgs birojs Dual Arhitekti. Būvdarbus veica Velve.

Autors: editor nbhd
Datums: 26.09.23