menu

Vietējo un tūristu iecienītākās vietas, kur dzert alu Rīgā

Ar ko ir saistīta Latvija? Ja Šveice saistās ar slēpēm un šokolādi, Itālija - Kolizeju un picu, Francija - Eifeļa torni un bageti, tad Latvija ar tās autentisko jūras piekrasti un nacionālo alus šķirņu daudzveidību. Mēs jums pastāstīsim, kuros Rīgas bāros pieejams garšīgākais alus.

Vietējie bāri

Labāko vietējo bāru ceļvedi uzsākam ar tām vietām, kur laiku iecienījuši pavadīt vietējie: šeit viss ir vienkārši, autentiski un simtprocentīgi garšīgi.

Auss

/ Neliels bārs ar novusa spēli /

Auss ir salīdzinoši mazs bāriņš ar lielu slavu vietējo starpā. Pilsētas centrs, augstvērtīga mūzika no Latviešu dīdžejiem un nacionālā spēle – novuss. Ja ar šiem argumentiem nav pietiekoši, tad varam apgalvot, ka arī alus izvēle šeit ir augstākajā līmenī.


Adrese: Ģertrūdes iela, 59

1983

/ Bārs pamestā ēkā /

1983 ir visnotaļ neparasts bārs, kas izveidots pamestā celtnē. Kailas sienas, minimālistiska stila interjers un vienkāršās mēbeles piešķir šai vietai tādu kā pagrīdes kluba gaisotni. Ja vēlies padzerties aliņu neformālā gaisotnē, tad šī vieta pavisam noteikti būs laikā.


Adrese: Vagonu iela, 21

Ala Pagrabs

/ Kaņepju-medus alus un siera plate /

Ala Pagrabs ir omulīgas pazemes telpas ar senlaicīgiem plakātiem un ķieģeļu sienām. Viens no neparastākajiem šeit degustējamiem alus veidiem, ir kaņepju-medus alus. To ieteicams nobaudīt ar gardu Latviešu sieru izlasi, kas šeit pieejama kā uzkoda.

Adrese: Peldu iela, 19

Vietējo un tūristu iecienītākās vietas, kur dzert alu Rīgā
unsplash.com
Vietējo un tūristu iecienītākās vietas, kur dzert alu Rīgā
unsplash.com

Nurme bar

/ Kraft alus zilu sienu bārā /

Nurme bāru vada vietējais čigānu alus darītājs – Nurme. Īpašajā piedāvājumā, iespējams nobaudīt piecus vietējos alus vien par 7 eiro. Tāpat arī, protams, var izvēlēties kādu no desmitiem citu vietējo alus šķirņu, kas pieejamas pudelēs.


Adrese: Avotu iela, 53

Čē

/ Radošās inteleģences bārs /

Č, tā ir vieta, kur satiekas intelektuāļi un mākslinieki. Šajā bārā ir ļoti draudzīgas cenas un mājīgs pagalmiņš, kur īpaši patīkami pavadīt laiku vasaras sezonā.


Adrese: Dzirnavu iela, 82

Vietējo un tūristu iecienītākās vietas, kur dzert alu Rīgā
unsplash.com

Alus Rūme Trofeja

/ Neparastas garšas, viegls alus /

Alus Rūme Trofeja ir maza alus darītava, veikals un krodziņš, kur pieejams lieliskas kvalitātes kraft alu. Vietas īpašnieka brūvētais alus ir patīkami viegls un gaisīgs. Pieejami arī ar citrona, dzērveņu un pat pasiflora aromātu apveltīti sidri un aliņi.

Адрес: Avotu iela, 74

Lauvas Alus

/ Labākais alus veikals visā pilsētā / 

Lauvas Alus veikala sortimentā pieejami vairāk kā 200 dažādi alus veidi no 30 Latvijas alus darītavām. Tāpat arī iespējams iegādāties glāzes un suvenīrus. Patīkams bonuss ir arī tas, ka visu iespējams nobaudīt turpat, uz vietas. Tādējādi, ir daudz vieglāk izlemt, ko iegādāties.

Adrese: Tallinas iela, 30

Labietis

Labietis ir unikāls Latviešu bārs, kuru iespējams atrast trīs vietās Rīgā.

Taproom Labietis

/ Vieta, kur viss sākās /

Krodziņam līdzīga, demokrātiska, tieša un draudzīga atmosfēra, kas rosina neformāli socializēties. Šī uzņēmuma odziņa, ir iespēja savām acīm vērot alus darīšanas procesu, jo viena no sienām, kas atdala bāru no darītavas, ir caurspīdīga.

Adrese: Aristida Briana iela, 9A-2

Centralmarket Branch

/Rīgas alus svētnīca/

Ja sevi uzskatāt par īstu ēdienu un dzērienu cienītāju, Rīgas Centrāltirgus ir obligāta apmeklējama vieta. Tieši šeit atrodams vēl viens Labietis, šoreiz bāra un veikala apvienojuma izskatā.

Adrese: Centraltigrus iela 1, Gastranomijas paviljons

Miezis un Kompānija

/Moderna vieta Rīgas vēsturiskajā rajonā /

Labieša “sirds” trešā daļa pukst vecpilsētā. Šeit var baudīt gan avangarda alus tendences, gan pasaules klasiku. Desmit no šeit pieejamajiem alus veidiem ir rezervēti kraft alus darītavām Latvijā un 10 citu pasaules valstu darītavām.

Adrese: 13. Janvāra iela, 21

Vietējo un tūristu iecienītākās vietas, kur dzert alu Rīgā
unsplash.com

Tūristu bāri

Šajā izlasē, esam apvienojuši alus bārus, kas iemantojuši īpašu slavu tūristu starpā. Gaisotne tajos ir nepārprotama un pazīstama, tikmēr alus tikpat gards.

Kwakinn Riga

/ Labākais ķiršu alus pilsētā /

Ja esat attapušies kaut kur Doma laukuma apkārtnē, tad vērts doties uz Kwakinn. Runā, ka šeit pieejams labākais Beļģu ķiršu alus visā pilsētā. Tas lieliski iet kopā ar ēdienkartē pieejamajiem Beļģu ēdieniem: mīdijām, vafelē, fritētie kartupeļiem, salātiem, kā arī Valonijas un Flandrijas zupām.

Adrese: Gleznotāju iela, 2
Jauniela, 13

Alus celle

/ Alus gardēža paradīze /

Šis specializētais alus veikals iepriecinās ne vien ar savu mājīgo atmosfēru, bet arī ar milzīgo alus izvēli no visas pasaules. Nelielā un ērtā telpā, iespējams gan nobaudīt alu uz vietas, gan arī iegādāties kādu reibinošu dzērienu, ko baudīt mājās. Pat tad, ja ieradusies liela cilvēku grupa, īpašnieks vienmēr veltīs laiku, lai ieteiktu, kādu alus šķirni izvēlēties atbilstoši personīgajai gaumei. Personāls ir slavens ar savām padziļinātajām zināšanām par alu un spēju atbildēt uz jebkuru jautājumu par to.

Adrese: Baznīcas iela 35, Rīga

Beer house № 1

/ Trīs vienā: alus, ēdiens, izklaide /Piedāvājumā ir vairāk nekā 60 dažādu alus šķirņu, no kurām izvēlēties! Bārs atrodas skaistā, vecā ēkā, un tā interjers ir tikpat stilīgs kā labākajās Eiropas alus darītavās. Bārs piedāvā arī plašu zivju un gaļas ēdienu, salātu un uzkodu klāstu. Ja, esot Rīgā, vēlies ko autentisku, šī vieta apmierinās visas vajadzības, tikmēr personāls palīdzēs justies ērti un aprūpēti. Bārā regulāri tiek pārraidīti sporta pasākumi un filmu viktorīnas, tāpēc visiem šādu izklaižu atbalstītājiem šeit pavisam noteikti patiks.

Adrese: Kaļķu iela, 11

Armoury Bar

/ Tematiska vieta virs vecpilsētas jumtiem /

Ja tev patīk šaujamieroči un esi liels vintāžas cienītājs, tad noteikti vērts iegriezties Armoury Bar! Šeit ir daudz vintage pistoļu, lielisks kraft alus, kā arī citu alkoholisko dzērienu izvēle (ja nu gadījumā gribēsies pāriet uz ko stiprāku). Bārs ir saņēmis ļoti daudz pozitīvu atsauksmju par personālu un apkalpošanu, gadu gaitā nostabilizējot sevi kā vienu no populārākajiem Rīgas bāriem.

Adrese: Vecpilsētas iela, 11

Vietējo un tūristu iecienītākās vietas, kur dzert alu Rīgā
unsplash.com
Vietējo un tūristu iecienītākās vietas, kur dzert alu Rīgā
unsplash.com
Vietējo un tūristu iecienītākās vietas, kur dzert alu Rīgā
unsplash.com

Brooklyn pub and whiskey room

/ Pat uzkodas pārsteigs ar savu izmēru /

Ja vēlies redzēt Latvijas interpretāciju par amerikāņu tumšo, klasisko bāru atmosfēru, šī būs īstā vieta. Šeit var regulāri vērot hokeja spēles un baudīt sulīgus gaļas, dārzeņu, saldos un citus ēdienus. Bārs daļēji atrodas pagrabstāvā, klusā pilsētas daļā, tāpēc Brooklyn krogā un viskija istabā laipni gaidīti visi, kam patīk pasēdēt mierīgi, bez pārlieku liela trokšņa un skaļas mūzikas! Ļoti patīkams šīs vietas bonuss ir lielās ēdiena porcijas, kas lepojas ne vien ar grandiozo izmēru, bet arī ar garšu.

Adrese: Lāčplēša iela, 35

Paddy Whelan`s

/ Alus pasaules klasika /

Mēs visi zinām, ka vieni no labākajiem alus un alkohola pazinējiem ir īri. Šeit parasti nāk, lai iedzertu kausa lieliska alus un skatītos futbolu vai hokeju. Viens no vecākajiem Rīgas krogiem atrodams pašā Vecrīgas sirdī, ar lielu sētas terasi. Arī šeit iespējams nobaudīt alu no visas Eiropas.

Adrese: Grēcinieku iela, 4

Vietējo un tūristu iecienītākās vietas, kur dzert alu Rīgā
unsplash.com

The Backpackers Pub (Aussie Pub Riga)

/ Gabaliņš Austrālijas pašā Rīgas centrā /

Bārs atrodas neliela studentu kopmītņu nama pirmajā stāvā, un tā īpašnieki ir austrālieši, kuri, ilgojoties pēc dzimtenes, nolēmuši ienest daļiņu savas kultūras tieši Latvijas galvaspilsētas centrā. Daudziem cilvēkiem bārs atgādina standarta angļu krogu, ar tā klasiskajiem koka paneļiem un zaļo interjeru. Bārā pastāvīgi notiek ballītes ar dzīvo mūziku, un šeit vienmēr iespējams iegūt draugus no visas pasaules.

Adrese: Valnu Iela, 43

Stargorod

/ Čehijas augstākās klases alus darītava /

Bārs ar plašu alus šķirņu izvēli un savu restorānu, kurā tiek pasniegti čehu virtuves ēdieni, gatavoti pēc labākajām tradīcijām. Ēdot maltīti, viesi var arī vērot alus pagatavošanas procesu. “Stargoroda atrodas 300 gadus vecā ēkā, kas saglabājusies no Lielā Ziemeļu kara laikiem. Stargorod alus tiek brūvēts saskaņā ar tradicionālajām čehu alus darīšanas metodēm, un tas neatstās vienaldzīgu nevienu alus cienītāju.

Adrese: Republikas laukums, 1

Autors: editor nbhd
Datums: 22.02.23
Pasākumi