menu

Krasta City

Krasta City ir A klases daudzfunkcionāls biznesa komplekss pašā Daugavas krastā. Lielo projektu plānots pabeigt desmit gadu laikā, no jauna iedarbinot krastmalu, uz kuras tas atrodas.

Jaunā biznesa kompleksa mērķis ir ne tikai piedāvāt komfortablus apstākļus nomniekiem, bet arī padarīt rajonu pilsētā, kurā atrodas Krasta pilsēta, interesantu un pilsētniekiem pievilcīgu.

Teritorijas attīstības un apbūves stratēģija tika veidota, pamatojoties uz konkursu, kas notika 2020. gadā — par uzvarētājiem kļuva Dānijas birojs Arrow Architects.

Kopumā visu attīstības projektu plānots īstenot vairākos posmos desmit gadu laikā. Kopējais izmantojamās platības apjoms, ko projekts atnesīs pilsētā, ir 180 000 m². Īstenošanai nepieciešamās kopējās investīcijas ir 150 miljoni eiro. Darbus plānots uzsākt 2023. gadā.

Koncepcija

Puskilometru gara sabiedriskā promenāde gar Daugavu, uzlabots sabiedriskais transports, gājēju tilts, labiekārtota velo infrastruktūra, A klases biznesa komplekss, kas sastāv no biroju ēkām un daudzfunkcionāla centra, kurā atradīsies veikali, restorāni un kafejnīcas, kā arī multi. -stāvu stāvlaukums — tie visi ir Krasta City projekta ietvaros plānotie objekti.

Papildinot viens otru, šie objekti veidos jaunu kvartālu Rīgā un iedves jaunu dzīvību Daugavas krastmalā, padarot to par vienu no labākajām pilsētas daļām.

Biznesa komplekss sastāvēs no septiņām galvenajām ēkām, kuru augstums būs līdz 15 stāviem, un vienas daudzfunkcionālas ēkas, kuras pirmie stāvi pildīs sabiedriskās funkcijas.

Projektējot to, arhitekti no Dānijas komandas Arrow Architects pārskatīja ierasto modeli, kurā birojs ir vienkārši darba telpu kolekcija. Tā vietā Krasta pilsētas biroji tiek uzskatīti par vietām, kur cilvēki pavada daudz laika kopā, sazinās un veido sakarus.

Papildus aktīvai apzaļumošanai uz zemes ap biznesa centru tiek veidota atsevišķa vide uz jumtiem: būs dārzi, kas biroja darbiniekiem piedāvās patīkamas pastaigu telpas un palīdzēs uzlabot Rīgas ekoloģiju.

Krasta City
Krasta City
archello.com

Infrastruktūra

Biznesa kompleksa attīstītāji Igaunijas uzņēmums Hepsor uzsver, ka daudzfunkcionālais kvartāls atradīsies tuvu Rīgas centram un tā galvenajiem punktiem — piecu minūšu brauciena attālumā ar velosipēdu no Vecrīgas un kilometra attālumā no jaunās Rail Baltica stacijas. centrs. Īpašuma atrašanās vieta starp Ostrovnijas tiltu, Krasta ielu un Daugavu sniedz kompleksam plašas attīstības iespējas.

Kā informē Krasta pilsētas pārstāvis, projekta ietvaros tiks uzlabots sabiedriskais transports, izbūvēts jauns gājēju tilts, izveidota velo infrastruktūra.

Papildus tiks izbūvētas publiskās zaļās zonas un skvēri, no kuriem katram būs piekļuve Daugavas krastiem. Ērtākai piekļuvei biznesa kompleksam tiks ieklāti papildu celiņi, kas netraucēs transporta plūsmai pa Krasta ielu.

Mijiedarbība ar upi ir nozīmīga teritorijas attīstības scenārija sastāvdaļa. Gar Daugavu plānots izbūvēt promenādi, bet krastā izveidot piestātnes pasažieru kuģiem, lai biznesa centru varētu sasniegt arī pa ūdeni.

Projekta komanda

Projekta attīstītājs ir Igaunijas uzņēmums SIA Hepsor, viens no visstraujāk augošajiem attīstītājiem dzīvojamo un komerciālo nekustamo īpašumu segmentā Igaunijā. Pēdējo desmit gadu laikā Hepsor ir uzcēlis vairāk nekā 1400 mājas un 23 000 m² komercplatību. Attīstītājs aktīvi ievieš energoefektīvus risinājumus Baltijas valstīs.

Ar projekta ģenerālplānu un arhitektūru nodarbojas Dānijas uzņēmums Arrow Architects, kura projekts uzvarēja konkursā par teritorijas attīstību 2020. gadā.

Autors: editor nbhd
Datums: 31.07.23