menu

Lofts & Rosegold

Lofts & Rosegold ir dzīvojamais rajons Rīgas klusajā centrā. Četru stāvu ēku, kurā 19. gadsimtā atradās staļļi, ieskauj jaunbūve, kas to ierāmē kā rozā zelta rāmi: no šejienes arī radies nosaukums Rosegold.

Projektēšana tika uzsākta 2015. gadā, un objekts tika nodots ekspluatācijā 2020. gadā. Šis projekts ir Rīgai nozīmīgs piemērs tam, kā vēsturiska ēka var kļūt par modernu dzīvojamā kompleksa sastāvdaļu.

Izkārtojumi un ērtības

Dzīvokļi aizņem aptuveni 70% no kopējās platības Lofts & Rosegold, bet sabiedriskās telpas veido atlikušos 30%. Tajā pašā laikā jaunās platības aizņem 10 970 m², bet atjaunotās — 1 980 m².

Jaunajā 7 stāvu ēkā ir 75 dzīvokļi ar platību no 50 m² līdz 171 m² — tie atrodas no otrā līdz septītajam stāvam, bet pirmais stāvs ir paredzēts komercplatībām. Griestu augstums dzīvokļos ir 3 metri. Vēsturiskajā ēkā ir arī dzīvokļi ar griestu augstumu no 3 līdz 6,5 metriem. Kompleksā Lofts & Rosegold ir dzīvokļi no vienas līdz piecām istabām.

Lofts & Rosegold
Pirmā stāva plāns
loftandrosegold.lv
Lofts & Rosegold
Piektā stāva plāns
loftandrosegold.lv

Jaunbūvei ir dzelzsbetona karkass, monolītās grīdas, ārsienas no kompozītbetona un gāzbetona blokiem un aizkaru fasāde, kuras redzamā daļa ir keramikas paneļi. Ēkas dienvidu fasādē ir terases un balkoni. Vecajai ēkai ir atjaunota ķieģeļu fasāde un vēsturiskais dekors.

Teritorijas jeb apbūves platība kopā ar pagalmu ir 3955 m². Kompleksa sirds ir ieejas vestibils ar kamīnu 220 m².

Teritorijā paredzēta virszemes un pazemes autostāvvieta.

Infrastruktūra

Lofts & Rosegold atrodas Strēlnieku ielā 8 — cienījamā Rīgas rajonā, prom no tūristu burzmas.

5 minūšu rādiusā atrodas pilsētas muzeji, koncertzāles un teātri. 15-20 minūšu laikā var nokļūt Kronvalda, Esplanādes vai Viestura parkos. Tāpat 20 minūšu gājiena attālumā atrodas Vecrīga: Rīgas vēsturiskais centrs un tā jūgendstila apbūve — viena no trim vietām Latvijā, kas iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Energoefektivitāte

Attīstītājs atzīmē, ka visi Lofts & Rosegold projekta tehniskie parametri, kā arī risinājumi siltuma un energoefektivitātes jomā pārsniedz Eiropas Savienības ēku pamatstandartus. Piemēram, jaunbūves fasādei izvēlēts īpaši izturīgs keramikas materiāls ar pašattīrīšanās īpašībām.

Īpašs izaicinājums projektā bija darbs ar logiem: vēsturiskā ēkā bija svarīgi nodrošināt vislabāko skaņas un siltuma izolāciju un ekspluatācijas īpašības, vienlaikus saglabājot fasādes autentisko izskatu. Risinājums bija koka rāmji logiem un caurspīdīgas durvis ar trīskameru stikla pakešu logiem. Ražošanā tika izmantota tikai videi draudzīga koksne un krāsas, lai nodrošinātu iedzīvotāju un apkārtējās vides drošību — formaldehīds, svina karbonāti un citas toksiskas vielas nebija atļautas.

Gan vecās, gan jaunās ēkas atbilst A+ energoefektivitātes rādītājiem: nodrošina iedzīvotājiem komfortablu mikroklimatu un samazina vidējās komunālās izmaksas.

Lofts & Rosegold
arhis.lv
Lofts & Rosegold
arhis.lv

Cenas

Lofts & Rosegold dzīvokļu izmaksas svārstās no 1970 līdz 4625 eiro par kvadrātmetru atkarībā no dzīvokļa plānojuma un tā, vai tas atrodas vēsturiskā vai modernā ēkā.

Projekta komanda

Projekta attīstītājs ir uzņēmums R.EVOLUTION CITY ar divdesmit gadu pieredzi nekustamo īpašumu tirgū.

Arhitektūra — birojs Arhis arhitekti Andra Kronberga vadībā. Koplietošanas telpu interjerus izstrādāja OAD.

Par ieviešanu atbildīgais ģenerāluzņēmējs ir LNK Industries.

Autors: editor nbhd
Datums: 28.11.23