menu

Magdelēnas Kvartāls

Magdelēnas Kvartāls ir harmoniska vieta dzīvošanai, darbam un atpūtai Rīgas klusajā centrā. Projekts ietver dzīvojamās ēkas un komercplatības - atpūtas un darba vidi prestižā vietā.

Magdalēnas Kvartāls atrodas starp Antonijas ielu, Emīla Melngaiļa ielu un Strēlnieku ielu. Šeit dzīves zona harmoniski sadzīvo ar privātu iekšējo pagalmu, mūsdienīgu biznesa vidi un labiekārtotu sabiedrisko telpu ar gājēju ceļiem un atpūtas iespējām. Magdalēnas Kvartāls ir vieta dzīvošanai, darbam un atpūtai.

Jau ir īstenoti divi dzīvojamo ēku projekti. Pašlaik tiek īstenots kvartāla otro kārtas attīstības posms, kopumā plānoti pieci būvniecības posmi – sīkāku informāciju par jaunajām ēkām mēs pastāstīsim turpmākajos materiālos.

Īstenotajā kvartāla daļā ietilpst:

  • 300 dzīvokļi;
  • 11 “Live-Work” telpas (darba telpas pirmajā stāvā un dzīvojamās otrajā); 
  • 4 500 m² komerciālās telpas; 
  • 16 500 m² biroji; 
  • 280 autostāvvietas.

Plānojumi un ērtības

Viens no lielākajiem dzīvokļu priekšrocībām ir to plānojumi. Katram dzīvoklim ir optimāla platība, lai ietilpinātu visus nepieciešamos ērtības  un funkcijas. Lielie logi ļauj iegūt maksimālu dabīgā gaismas daudzumu, un 2,95 metru augsti griesti rada sajūtu par telpas plašumu.

Lai atvieglotu pircēju dzīvi, visi dzīvokļi tiek pārdoti pilnīgi pabeigti: augstas kvalitātes materiāli ir paredzēti ilgtermiņa izmantošanai. Dzīvojamās telpas ir ieklātas ar trīsslāņu ozolkoka parketa paneļiem no vācu zīmola HARO, masīvās koka durvis nodrošina augstu skaņas izolāciju, vannas istabas ir apdares ar spāņu keramikas flīzēm CVA, un telpās tiek izmantoti apgaismojuma un aprīkojuma priekšmeti no starptautiskiem zīmoliem Grohe, Kaldewei un Laufe. Papildus tam, dažām dzīvokļu zonām ir izstrādāts mēbeļu pasūtījuma projektējums.

Magdelēnas Kvartāls
Magdelēnas Kvartāls
facebook.com/magdelenaskvartals
Magdelēnas Kvartāls
Magdelēnas Kvartāls
facebook.com/magdelenaskvartals

Pirmajos dzīvojamās ēkas stāvos tiek būvētas aizveramas noliktavas telpas, lai iedzīvotājiem būtu papildus mantu glabāšanas vietas. Šo telpu platība svārstās no 2,6 m² līdz 4,9 m².

Starp dzīvojamo ēku (Antonijas iela 17/A 1 un 17/A2) ir slēgta autostāvvieta, un tās jumtā atrodas zaļais iekšējais pagalms ar bērnu un sporta laukumiem, kopplatība ir 2 000 kvadrātmetru liela. Lai nodrošinātu iedzīvotāju privātumu, piekļuve pagalmam ir ierobežota.

Vienu no ēkām ir aprīkojuši ar sešām  individuālām garāžas tipa autostāvvietām. Katrai garāžai ir sava iebrauktuve uz ielas līmeni, aprīkota ar HÖR MANN (Vācija) vārtiem attālinātai vadīšanai. Katrā garāžā ir arī ieplānota individuāla kontaktligzda, lai uzlādētu elektroautomobiļus.

Magdelēnas Kvartāls
Magdelēnas Kvartāls
facebook.com/magdelenaskvartals
Magdelēnas Kvartāls
Magdelēnas Kvartāls
facebook.com/magdelenaskvartals
Magdelēnas Kvartāls
Magdelēnas Kvartāls
facebook.com/magdelenaskvartals

Infrastruktūra

Šīs teritorijas atrašanās vietu iekļāva UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma sarakstā. Kvartāla izveidošanas laikā arhitekti centās rūpīgi integrēt mūsdienu ēkas vēsturiskajā vidē.

Magdelēnas Kvartāls
Magdelēnas Kvartāls
facebook.com/magdelenaskvartals

Blakus Magdalēnas kvartālam atrodas restorāni, mājīgas kafejnīcas, parki, skolas un augstskolas, mazie veikaliņi un tirdzniecības centri, kā arī populāras kultūras vietas — viss tas ir viegli sasniedzams pastaigas attālumā. 

Projekta svarīga iezīme ir darba telpas pirmajos stāvos un dzīvojamās telpas otrajos: izmantojot abus scenārijus, ceļš no mājas uz darbu un atpakaļ tiek samazināts līdz minimumam, ļaujot pavadīt vairāk laika ar tuvajiem.

Energoefektivitāte

Visi ēkas logi ir uzstādīti, izmantojot GREENTEQ tehnoloģiju. Clima Conformal System ir īpašs Vācijas logu stiprinājuma sistēma, kurā logi tiek iestrādāti siltumizolācijas slānī. Šis risinājums palīdz palielināt ēkas energoefektivitāti, samazinot apkures izmaksas un novēršot nevēlamus gaisa plūsmas telpās. Logu uzstādīšanai ir izmantota arī Šveices SIGA plēve par tvaika un vēja izolāciju.

Šāda pieeja maina fasādes reljefu: logu rāmji nav dziļi ielēmēti ēkas sienā, bet ir tuvu ēkas priekšējai malai.

Cenas

€190 000–565 000 par dzīvokļiem. 

Platība: no 46 līdz 140 kvadrātmetriem. 

Autostāvvietas cena: €36 000.

Apbalvojumi

2017. gadā pirmā dzīvojamā ēka Magdalēnas Kvartālā ieguva titulu “Labākais komerciālais objekts” kategorijā “Visilabākais ilgtspējīgais projekts Latvijā 2017”. Savukārt 2019. gadā pirmā kārta kvartāla ēkas ieņēma 1. vietu kategorijā “Jauna dzīvojamā ēka” konkursā “Latvijas būvniecības gada balva 2018”.

Par projektu autoriem

Uzņēmums Vastint Latvia akcentē kvalitāti, nevis kvantitāti, pievēršot uzmanību katram projekta detalļu un nodrošinot maksimāli pārredzamu pārdošanas procesu.

Vastint Latvia ir daļa no Vastint Group, starptautiskas organizācijas ar 30 gadu pieredzi nekustamajā īpašumā, kas darbojas Latvijas tirgū kopš 2003. gada, nodarbojoties ar nekustamā īpašuma pārvaldīšanu, komerciālā nekustamā īpašuma attīstību un dzīvojamo ēku pārdošanu.

Magdelēnas Kvartāls
Magdelēnas Kvartāls
facebook.com/magdelenaskvartals
Autors: editor nbhd
Datums: 28.04.23