menu

Raiņa Nams

Māja Raiņa bulvārī radusies 1874. gadā pēc arhitekta Jāņa Frīdriha Baumaņa projekta. Atjaunojot, ēka pārtaps par dzīvojamo ēku: fasādē tiks saglabātas vēsturiskas detaļas, bet iekšpusē parādīsies mūsdienīgi dzīvokļi ar lakonisku interjeru.

Raiņa Nams
Raiņa Nams
rainanams.lv

Ēkai Raiņa bulvārī ir gandrīz 150 gadu. Taču, kad tas parādījās, bulvāris nosaukts par Tronmantinieku, bet 1920. gadā tas tika pārdēvēts par godu dzejniekam Jānim Rainim.

Ēka celta atbilstoši eklektismam — arhitekts Jānis Frīdrihs Baumanis fasādē izmantojis klasicisma un renesanses elementus. Baumanis bija pirmais latviešu arhitekts ar akadēmisko izglītību un projektējis vairāk nekā 160 ēkas Rīgā — piemēram, Latvijas Universitātes galveno ēku, apriņķa tiesu un cirku.

Raiņa Nams
Raiņa Nams
rainanams.lv

Raiņa bulvārī dzīvojamo ēku praktiski nav: pēc ēkas renovācijas būs iespējams dzīvot Rīgas centrā ar skatu uz vecpilsētu.

Izkārtojumi un ērtības 

Renovētajā ēkā ir 34 dzīvokļi. Jūs varat izvēlēties vienas, divu vai trīs istabu dzīvokli — to platības ir no 25 m² līdz 108 m².
Visi Raiņa Nams dzīvokļi tiks piedāvāti ar pilnu iekšējo apdari, bet bez mēbelēm. Ēkai ir jaunas komunikācijas un ierīkota premium santehnika.

Raiņa Nams
Raiņa Nams
rainanams.lv
Raiņa Nams
Raiņa Nams
rainanams.lv

Infrastruktūra

Ēkai ir unikāla atrašanās vieta. Latvijas Nacionālā opera atrodas dažu soļu attālumā, savukārt Latvijas Nacionālais mākslas muzejs atrodas nelielas pastaigas attālumā. Septiņu minūšu gājiena attālumā atrodas 1883. gadā dibinātais Mihaila Čehova vārdā nosauktais Rīgas Krievu teātris.

Blakus atrodas arī arhitekta Baumaņa projektētā Latvijas Universitāte, kā arī Francijas, Gruzijas un Vācijas vēstniecības.

Pa logiem redzama vecpilsēta, un līdz tai var aiziet trīs minūšu laikā — tas nozīmē, ka pavisam netālu atrodas klusas šauras ieliņas un restorāni.

Tāpat blakus ēkai atrodas otrs lielākais publiskais parks Rīgā, kas atrodas starp Tērbatas, Elizabetes, Krišjana Barona un Merķeļa ielām. Parkā, kas aizņem piecus hektārus, ir attīstīta infrastruktūra pastaigām un atpūtai pieaugušajiem un bērniem.

Raiņa Nams
Raiņa Nams
rainanams.lv

Cenas

Maksa par kvadrātmetru ir sākot no 2700 eiro — tas nozīmē, ka atkarībā no izmēra dzīvoklis maksās no 77 860 līdz 362 560 eiro.

Projekta komanda

Projektu realizē uzņēmums One Development, kas specializējas 19. gadsimta Rīgas namu rekonstrukcijā. Jau 11 gadus praktizējošās komandas portfelī ir astoņi unikāli renovācijas gadījumi.

Autors: editor nbhd
Datums: 22.05.23