menu

The Pine

Eastnine plāno būvēt Baltijā pirmo pilnībā koka biroju ēku vietā, kas atrodas blakus savai Alojas Biroji ēkai

Izkārtojumi un ērtības

Ēkas kopējā platība būs 15 800 m².

Paredzams, ka pēc būvniecības pabeigšanas The Pine darbosies klimatneitrālā režīmā, tas ir, nepatērēs nekādus resursus tās uzturēšanai — un kļūs ne tikai par videi neitrālu biroju, bet arī par tikpat komfortablu ēku kā iespējams ikvienam, kas tajā darbojas.

Biroju ēkā būs atvērtas zonas gan iekšpusē, gan ārpusē, lai izveidotu sadarbības darba telpas un ērtu sociālo vidi.

Augsta mitruma apstākļos ēkas koka karkasu palīdzēs aizsargāt ne tikai speciālie savienojumi un kokapstrādes tehnoloģijas, bet arī stikla fasāde.

The Pine
The Pine
citify.eu
The Pine
The Pine
citify.eu

Infrastruktūra

Jaunā ēka parādīsies Krišjāņa Valdemāra ielā netālu no Rīgas centra un attīstošā Skanstes biroju rajona.

Pagaidām zināms, ka autostāvvietas videi draudzīgajā ēkā varēs novietot vairāk nekā 450 velosipēdus un vairāk nekā 350 automašīnas.

The Pine
The Pine
eastnine.com

Energoefektivitāte

The Pine ir pirmā biroju ēka Baltijā, kas plāno sasniegt dubulto vides ilgtspējas sertifikātu: LEED Platinum vērtējumu pašai ēkai un atbilstību WELL ēkas standartam, kas pievēršas cilvēku labklājībai ēkā.

Projektējot ēku, Eastnine komanda lūdza padomu Amerikas Apkures, dzesēšanas un gaisa kondicionēšanas inženieru biedrībai (ASHRAE), veica enerģijas modelēšanu un ēkas dzīves cikla novērtējumu (LCA) — šie un citi procesi, kas nepieciešami, lai novērtētu ēkas ilgtspējība un sekojoša sertifikācija.

Projekta komanda

Projekta pasūtītājs ir Zviedrijas uzņēmums Eastnine, kura portfeli galvenokārt veido modernas un ekoloģiski ilgtspējīgas biroju ēkas. Uzņēmums projektē un būvē telpas Viļņā, Rīgā un Poznaņā.

Arhitektūras koncepciju izstrādāja Dānijas uzņēmuma Arrow speciālisti.

Autors: editor nbhd
Datums: 20.06.23