menu

Verde

Verde ir biroju komplekss, kas pretendē uz titulu vienam no vides draudzīgākajiem kvartāliem Rīgā.

Pirmā kompleksa ēka — Ā korpusa — jau 75% ir izīrēta. Plānots, ka pirmie nomnieki iegriezīsies šeit vasarā 2023. gadā.

Pašlaik aktīvi notiek otro ēku būvniecība, un pirmo stāvu, kas savieno divus korpusus, un pazemes autostāvvietu celtniecība sākās vēl vasarā 2021. gadā. Plānotais ofisa kompleksa ekspluatācijas sākums – vidus 2023. gadā.

Plānojumi un ērtības 

Abas ēkas ir 11 stāvu bloki. Pirmie stāvi ir halle ar atrijām, recepcijām un restorānu ar platību 500 kvadrātmetri. Tā ir vieta, kur divi korpusi savienojas.

Biroji atrodas no 2. līdz 10. stāvam. Katrs stāvs var ietilpt no viena līdz četriem nomniekiem. Pieejamie piedāvājumi svārstās no nelieliem telpu platumiem 268 kvadrātmetri līdz pilniem stāviem ar platību 1 400 m².

Papildus pašiem biroja telpām dažādi plānojumi ietver konferenču zāles, sarunu telpas, virtuves, kā arī atpūtas zonas, kas var mainīties atkarībā no rezidenta vajadzībām.

Verde
Verde. Interjers
facebook.com/verdebiroji
Verde
Verde. Interjers
facebook.com/verdebiroji

Korpusi arī savienojas sesto stāvu terasē, kur atrodas 600 kvadrātmetru liela terase: šeit plānotas darba vietas ārpusē un bagātīga zaļošana — dārzs ar piecmetru augstiem kokiem, klumšiem un krūmiem. Terasi savieno ar ēdamzonu, kas rezidentiem ir pieejama bez apstājas.

Šajos stāvos atrodas arī fitnesa centrs un medicīnas centrs — vidus daļas ēkās darbojas kā atpūtas zonas, kur var atjaunoties.

No augšējiem stāviem paveras skats uz Rīgas vēsturisko centru. Devīto stāvu rezidentiem ir pieejamas vairākas terases ar platību 33 kvadrātmetri — šādu biroju darbinieki iegūs piekļuvi svaigam gaisam un lieliskiem skatiem.

Verde
Verde. Terase
facebook.com/verdebiroji

Infrastruktūra

Verde atrodas Skanstes mikrorajonā, Daugavas labajā krastā. Ar automašīnu to var sasniegt no lidostas 20 minūtēs, no centrālā dzelzceļa stacijas — 10 minūtēs, un no pasažieru ostas — 5 minūtēs.

10 minūšu gājienā ir trīs parki, dzīvīgs restorānu rajons uz Elizabetes, Antonijas un Dzirnavu ielām, Rimi olimpiskais centrs un Arena Rīga, tirdzniecības centrs un atsevišķi veikali.

Pašā kompleksā ir labi aprīkots konferenču centrs, medicīnas centrs un aptieka, fitnesa centrs, ziedu veikals.

Energoefektivitāte

Verde biroju komplekss ir ilgtspējīgs: enerģijas efektīvi un ergonomiski ēkas radīs darba vidi, kas veicinās produktivitāti.

Verde komplekss atbilst standartam nZEB — Nearly Zero-Energy Building (ēka ar gandrīz nulles energijas patēriņu) un ir būvēts atbilstoši BREEAM sertifikācijas sistēmas kritērijiem līmenī Excellent.

Darbinieku veselīgo dzīvesstilu nodrošinās intensīvās ainavas pagalmā, terasē un uz fasādes, kā arī augstas kvalitātes ventilācijas sistēma: intensīva gaisa cirkulācija veicinās produktivitātes paaugstināšanos par 6–9% un samazinās gaisa piesārņojumu telpās.

Cenas

Īres maksu ir jāprecizē uzņēmuma mājas lapas.

Verde
Verde. Realizētā ēka
facebook.com/verdebiroji

Projekta komanda 

Projektu īsteno Lietuvas investīciju pārvaldības uzņēmums Capitalica Asset Management, kas ietilpst SBA Group. Uzņēmums attīsta un pārvalda komerciālās nekustamā īpašuma vienības visā Baltijā, lai nodrošinātu ilgtermiņa peļņas pieaugumu akcionāriem. Verde būvniecības procesu vadīt Notus Developers — SBA Group meitasuzņēmums.

Projekta arhitektūru veido Andris Kronbergs un Jānis Zvejnieks no ARHIS ARHITEKTI sadarbībā ar arhitektūras biroju AROUND un ainavu arhitektūras biroju ZALA Landscape Architects.

Ēku konstrukcijas izstrādā projektu birojs ARENSO, būvuzraudzību veic Forma 2, un projekta gal

Autors: editor nbhd
Datums: 12.05.23