menu

Rīgas starptautiskās kopienas: visaptverošais ceļvedis

Mēdz teikt, ka dzīvē vajag tikai "atrast savus cilvēkus un apmesties uz dzīvi". Bet kur atrast "savus cilvēkus"? Esam sagatavojuši lielisku ceļvedi par Rīgas starptautiskajām kopienām: no emigrantiem un poliglotiem līdz vinila, skriešanas un galda spēļu entuziastiem.

Rīgas starptautiskās kopienas: visaptverošais ceļvedis
pinterest.com

Sākot no valodu apmaiņas tikšanās reizēm un beidzot ar mazāk zināmu vietu atklāšanu pilsētā, emigrantu kopienas piedāvā daudz aktivitāšu, kas bagātina pieredzi Rīgā neatkarīgi no tā, no kurienes esi ieradies.

Expats and Nomads (ENG)

Emigrantu kopiena, kas tiekas katru piektdienu plkst. 19.00 bārā BEERA. Kopiena savus pasākumus izvieto MeetUp vietnē, un tai ir arī sava Whatsapp grupa, kurā var atrast līdzgaitnieku velobraucienam, pārgājienam vai jebkuram citam sportam.

Valodu apmaiņas grupas piedāvā atbalstošu vidi, kurā var trenēties kopā ar dzimtās valodas runātājiem un paplašināt kultūras redzesloku, gūstot ieskatu dažādās paražās, tradīcijās un skatpunktos.

BlaBla Riga (ENG)

Starptautisks valodu klubs, kurā apvienojušies vietējie iedzīvotāji. emigranti un ceļotāji – lieliska vieta, kur katru otrdienas vakaru praktizēt angļu valodu un izmēģināt savas latviešu valodas prasmes. Lai piedalītos, jāpasūta dzēriens uzreiz pēc ierašanās. Sekojiet līdzi informācijai par pasākumiem MeetUp lapā.

Rīgas starptautiskās kopienas: visaptverošais ceļvedis
meetup.com

Pievienojoties grāmatu klubam, var piekļūt visādiem grāmatu ieteikumiem: atklājiet jaunas grāmatas un žanrus, kurus citādi nebūtu iepazinuši, un bagātiniet savu izpratni par literatūru.

Riga International Book Club (ENG)

Rīgas starptautiskās kopienas: visaptverošais ceļvedis
instagram.com/robertsbooks

Laipni lūgti dzīvīgajā angliski runājošajā lasītāju Facebook grupā! Šī kopiena katru mēnesi pulcējas, lai apspriestu dažādas grāmatu izlases, piemēram, Klēras Kīganas grāmatu “Foster” un Belindas Huidžuanas Tangas grāmatu “A Map for the Missing”. Dalībnieki tiek aicināti piedalīties jebkuras vai visu izvēlēto grāmatu apspriešanā, kā arī piedalīties ikmēneša tikšanās reizēs vai iesaistīties sarunās atvēlētajā grupā. 

Pievienojieties šai rosīgajai kopienai Facebook un kopā iepazīstiet izcilus darbus.

Sci-fi Reading Club (ENG)

Specializēta zinātniskās fantastikas entuziastu grupa katru nedēļu pulcējas, lai iedziļinātos aizraujošajās zinātniskās fantastikas īso stāstu pasaulēs. 

Tuvākā tikšanās būs veltīta Lūsijusa Šeparda romānam “R&R” no viņa “The Best Of” krājuma. Izlasiet šo stāstu un nāciet to apspriest kafejnīcā “Roberts Books” 3. martā.

Pievienošanās mūzikas kopienai Rīgā piedāvā unikālu priekšrocību – kontaktēties ar citiem vinila kolekcionāriem, atklāt retus ierakstus un iegremdēties dažādu varbūt līdz šim nedzirdētu žanru un stilu skaņu pasaulē.

Riga Record Dig (ENG)

Šajā Facebook grupā ir apvienojušies aizrautīgi kolekcionāri, kurus vieno dziļa mīlestība par visu, kas saistīts ar platēm. Sākot no informatīvu lekciju organizēšanas, kurās tiek iztirzāti visi ierakstu pasaules aspekti, līdz neregulāru tirdziņu un tikšanos rīkošanai – šī kopiena ir noņēmusies kopīgi svinēt vinila skaistumu.

Neraugoties uz tās biedru dažādajām muzikālajām vēlmēm, vienmēr atrodās ko baudīt ikvienam. Neatkarīgi no tā, vai cilvēka gaume sliecas uz džezu, rokmūziku vai elektronisko, šeit ir daudz potenciālu brīžu, kas apmierinās ikviena mūzikas mīļotāja intereses. Pievienoties var šeit.

Rīgas starptautiskās kopienas: visaptverošais ceļvedis
unsplash.com

Uzlabojiet savu skriešanas pieredzi un fitnesa rezultātus. Pievienojieties grupu skrējieniem, treniņiem, apmainieties ar padomiem, dalieties pieredzē un piekļūstiet vērtīgiem resursiem saistībā ar treniņiem, uzturu un traumu novēršanu.

Riga Runners (LV)

Riga Runners kopienu organizē Rimi Rīgas maratons. Kā biedrs jūs pievienosieties atbalstošai līdzīgi domājošu cilvēku grupai, kas aizrautīgi interesējas par fitnesu un skriešanu. Gūstiet labumu no īpašiem pasākumiem, uzlabojiet savu skriešanas sniegumu un sasniedziet savus mērķus. Neatkarīgi no tā, vai esat pieredzējis skrējējs vai tikai uzsākat savu ceļu, Riga Runners club piedāvā viesmīlīgu vidi, lai attīstītos savās skriešanas gaitās, vienlaikus iepazīstot Rīgas gleznainākos maršrutus.

Rīgas starptautiskās kopienas: visaptverošais ceļvedis
facebook.com/groups/RigaRunners

O-Sands Beach Volleyball (LV)

O-Sands volejbola biedrība koncentrējas uz pludmales volejbola līmeņa celšanu Latvijā, īstenojot to caur visādām iniciatīvām. Tās mērķis ir popularizēt šo sporta veidu, sākot ar treniņiem profesionāļiem un amatieriem un beidzot ar turnīru un festivālu organizēšanu. Turklāt viņi piedāvā augstas kvalitātes pludmales volejbola laukumu nomu, kas tiek uzturēti atbilstoši visaugstākajiem standartiem. Kopumā viņu centieni ir veltīti pludmales volejbola izaugsmes un attīstības veicināšanai Latvijas sabiedrībā.

Rīgas starptautiskās kopienas: visaptverošais ceļvedis
facebook.com/osandsriga
Rīgas starptautiskās kopienas: visaptverošais ceļvedis
facebook.com/osandsriga

Pievienošanās IT kopienai Rīgā paver piekļuvi nozares atziņām, profesionālās attīstības iespējām un uzņēmējdarbības atbalstam, veicinot karjeras izaugsmi un attīstību. Biedri gūst milzīgu labumu no darba sludinājumiem un sadarbības projektiem, radot dinamisku inovāciju ekosistēmu tehnoloģiju nozarē.

TechHub Riga (ENG)

Kopiena piedāvā dažādas programmas un pasākumus tehnoloģiju entuziastu un uzņēmēju atbalstam, tostarp personalizētas “Biroja stundas” un ikmēneša tikšanās reizes mācībām un kontaktu dibināšanai. Izglītojošas programmas, piemēram, “How to Startup”, sniedz praktiskas konsultācijas, savukārt tādi pasākumi kā “StartupBBQ” piedāvā nepiespiestu vidi kontaktu dibināšanai. Turklāt tādi “hakatoni” kā “Raccoons Winter Hackathon” uzsver iekļaušanu un prasmju veidošanu, izmantojot kopīgu inovāciju.

Apskatīt visas programmas var oficiālajā tīmekļa vietnē.

Pievienojieties Facebook grupai, lai uzzinātu jaunāko informāciju.

Rīgas starptautiskās kopienas: visaptverošais ceļvedis
facebook.com/TechHubRiga
Rīgas starptautiskās kopienas: visaptverošais ceļvedis
facebook.com/TechHubRiga

Riga TechGirls (ENG)

Riga Tech Girls atbalsta sievietes tehnoloģiju jomā. Viņu programma “Start your career in tech” ietver apmācības, izglītību un mentoringa programmu sievietēm, kas sper pirmos soļus vai virzās uz priekšu IT jomā. Tām, kurām interesē uzņēmējdarbība, programma “Build your Start-up” ietver arī “hakatonus” un pasākumus, kas veicina sieviešu dibinātu tehnoloģiju uzņēmumu veidošanu. 

Turklāt kopiena koncentrējas uz digitālo prasmju uzlabošanu, izmantojot programmas, kas pielāgotas skolotājiem, radošo profesiju pārstāvjiem, veselības aprūpes speciālistiem un NVO.

Skatīt visas programmas oficiālajā tīmekļa vietnē

Lai kļūtu par kopienas dalībnieku, jāaizpilda pieteikuma veidlapu

Rīgas starptautiskās kopienas: visaptverošais ceļvedis
facebook.com/RigaTechGirls

Meet&Play Community (ENG)

Spēļu vakaros tiek spēlētas gan stratēģiskās spēles, piemēram, “Citadel” un “Takenoko”, gan ātrās spēles, piemēram, “Jungle Speed”, “Blitz” un “Dobble”. tās notiek divas reizes mēnesī, sestdienu vakaros plkst. 18.00 pilsētas centrā, un ir pilnīgi bez maksas. 

Meet&Play kopiena reizi mēnesī organizē arī lāzertaga un disku golfa spēles katru sestdienu no maija beigām līdz augustam.

Lai uzzinātu visu nepieciešamo, pievienojieties grupai Meetup.

D&D Riga (ENG, RUS)

Šī entuziastu grupa aizrautīgi pēta un praktizē lomu spēles. No aizraujošiem piedzīvojumiem līdz episkām kaujām – biedri pulcējas kopā, lai iegremdētos bagātīgajās un iztēli rosinošajās “Dungeons & Dragons” pasaulēs. 

Neatkarīgi no tā, vai esat pieredzējis spēlētājs vai iesācējs, ikviens ir laipni aicināts pievienoties jautrībai un doties neaizmirstamos meklējumos. Pievienojieties šai kopienai un lai piedzīvojumi sākās!

Rīgas starptautiskās kopienas: visaptverošais ceļvedis
facebook.com/groups/d.d.riga
Rīgas starptautiskās kopienas: visaptverošais ceļvedis
facebook.com/groups/d.d.riga
Autors: editor nbhd
Datums: 12.03.24
Pasākumi