menu

Mūkusala Business Centre

Mūkusalas biznesa centra vadība nolēma Mūkusalas ielas teritoriju apvienot zem vienota zīmola MŪKU SALU. Tā radās biznesa parks Zemgales priekšpilsētā Daugavas kreisajā krastā.

Jauna zīmola izveidei galvenokārt ir simbolisks raksturs — Mūkusalas ielas rajons pēdējās desmitgades laikā ir strauji attīstījies, un tuvākajā laikā plānoti vairāki vērienīgi projekti, kas būtiski paaugstinās šīs vietas vērtību un nozīmi pilsētas dzīvē. 

Izkārtojumi un ērtības

Kopumā biznesa kvartālā ietilpst 11 ēkas Mūkusalas un Deļu ielās. Biznesa centra platība kopā ar telpām starp ēkām ir 5,8 hektāri — tajā ir 35 000 m² nomas platības. Pašu nomas telpu platība ir no 20 m² līdz 2000 m².

Paredzēts, ka teritoriju varēs izmantot vairāk nekā 140 nomnieku. Teritorijā paredzēta autostāvvieta 900 automašīnām.

Tagad dažas ēkas jau ir izīrētas, dažās ir vietas, un dažas vēl tiek celtas. Pilns ēku saraksts ir pieejams izstrādātāja vietnē.

Mūkusala Business Centre
Mūkusala Business Centre, Dēļu iela 4
muku-sala.lv
Mūkusala Business Centre
Mūkusala Business Centre, Mūkusalas iela 42
realto.lv

Infrastruktūra

Tuvākajā laikā MŪKU SALAS apkaimē tiks īstenoti vairāki vērienīgi projekti — pabeigta A vides klases biroju ēkas Zeiss Biroji būvniecība, Jelgavas ielā tiek projektēta studentu viesnīca ar 240 numuriem, multi- stāvu autostāvvieta tiek īstenota.

Torņakalna mikrorajons pie LU Akadēmiskā centra Jelgavas ielā tiks savienots ar citām teritorijām ar jaunu velosipēdu un gājēju tiltu.

Mūkusala Business Centre
Mūkusala Business Centre
realto.lv

Mūkusalas biznesa centra līdzīpašnieks Klāvs Vasks, runājot par teritorijas attīstības perspektīvām, atzīmē, ka komanda vēlas šo rajonu padarīt par vienu no Rīgas aktīvākajiem kvartāliem, kurā koncentrēsies ne tikai biroji un dažādi pakalpojumi. — un kur zināšanas tiksies ar biznesu.

Tāpat sagaidāms, ka Rail Baltica dzelzceļa projekta attīstība un uzbēruma labiekārtošana pie Mūkusalas biznesa centra, no vienas puses, kļūs par stimulu teritorijas attīstībai — un, no otras puses, palīdzēs pat ciešāk integrēt esošo telpu ar dažādām funkcionālām programmām Rīgas pilsētbūvniecībā.

Energoefektivitāte

Nesen uz Mūkusalas biznesa centra ēku jumtiem tika uzstādīta Rīgā pirmā saules elektrostacija, kas biznesa centra īrniekiem ražo pilnīgi “zaļo” enerģiju.

Atjaunotām biznesa kvartāla ēkām vai ēkām, kas celtas 1990. gados, parasti ir piešķirts energoefektivitātes novērtējums B. Zeiss Biroji ēkai, kas pašlaik tiek celta, tiks piešķirts A vērtējums un BREEAM sertifikāts.

Mūkusala Business Centre
Mūkusala Business Centre, Dēļu iela 4
muku-sala.lv
Mūkusala Business Centre
Mūkusala Business Centre, Dēļu iela 4
muku-sala.lv

Cenas

Šobrīd nomas cenas dažādās Mūkusalas biznesa centra ēkās svārstās no €9 līdz €16 par kvadrātmetru.

Projekta komanda

Kvartāla attīstītājs ir īpaši izveidots uzņēmums Mūkusalas biznesa centrs.

Arhitektūras risinājumus esošo ēku rekonstrukcijai un jaunu ēku celtniecībai izstrādā OUT OF BOX komanda, kā arī Dual Arhitekti komanda.

PRO DEV ir atbildīgs par inženiertehniskajiem un būvniecības risinājumiem.

Autors: editor nbhd
Datums: 18.09.23