menu

New Hanza City

New Hanza ir svarīgs projekts, kas pašlaik attīstās netālu no Rīgas vēsturiskā centra un mūsdienīgās pilsētas apgabala Skanstes. Intensīva teritorijas atjaunošana notiek starp ielām Pulkveža Brieža, Hanza, Skanstes un Sporta. Iepriekš šajā teritorijā atradās viens no nozīmīgākajiem transporta, loģistikas un uzņēmējdarbības centriem strauji augošajā Rīgā.

Uz teritorijas ar platību mazāku par 25 hektāriem jau ir izveidojies jauns ielu tīkls, un bijušais Rīgas dzelzceļa kravas stacija pārvērtusies par kultūras objektu Hanzas Perons, kas atvērts 2019. gadā.

Pašlaik tiek būvēti pirmie A klases biroji Mihaila Tāla ielā 1 — ēka tiks pabeigta pavasarī 2023. gadā. Otrajā posmā plānots būvēt biroju kompleksu Mihaila Tāla ielā 3, kur būs pieejami biroji nomai un komerciālās telpas ikdienas pakalpojumiem. Tiek plānots arī izveidot sporta klubu ar 25 metru baseinu un vairāk nekā 400 zemes autostāvvietām. Trešajā posmā tiks attīstīts biroju komplekss Pulkveža Brieža ielā, kur plānots izveidot divas ēkas kopplatībā 16 000 kvadrātmetru platībā.

Papildus biroju kompleksam New Hanza tiks uzbūvēti daudzdzīvokļu mājas, izglītības iestāde un Latvijas mūsdienu mākslas muzejs. Teritorijā būs vieta parkam ar platumu vairāk nekā pusi hektāra — tas tiks nosaukts par Hanza (vai Ganza) dārzu. Šeit būs iespējams atpūsties no pilsētas ikdienas un satikties ar draugiem.

Plānojumi un ērtības 

Biroju telpas tiks pielāgotas nomnieku vajadzībām, bet varēs izvēlēties arī no gataviem ieklājumu risinājumiem. Fasādē būs iespējams izvietot uzņēmuma logotipu, kas atrodas iekšpusē.

Otrajā stāvā būs kopīgas darba telpas un sanāksmju istabas, uz kurām varēs pierakstīties New Hanza iedzīvotāji.

A un B korpusi — 6 stāvi.

C formas korpusā — 12 stāvi: biroji ir no 7. līdz 12. stāvam, katram stāvam ir platība 350 kvadrātmetri. 11. un 12. stāvos tiks izvietoti biroji ar paaugstinātu komfortu.

Atsevišķu biroju platība: no 172 līdz 1 949 kvadrātmetriem uz viena stāva.

Kopējā biroju platība 16 700 kvadrātmetri.

Nomājamā platība 12 680 kvadrātmetri.

Infrastruktūra

Pirmajā New Hanza kārtā būs divstāvu slēgta autostāvvieta ar lādēšanas punktiem elektriskajiem automobiļiem. Jumtā tiks izvietotas saules baterijas. Tuvumā pie biroju bloka būs velosipēdu statņi, un pašā korpusā būs apģērbu maiņas telpas un dušas, lai darbinieki varētu sakopties.

New Hanza City
New Hanza
newhanza.lv

New Hanza teritorija būs aprīkota ar piekļuves kontroli, apsardzi un 24/7 video uzraudzību. Ielā tiks izveidoti 500 autostāvvietu. Jaunajā pilsētas vietā būs klusa centra, restorānu un kafejnīcu tuvumā.

New Hanza City
New Hanza
newhanza.lv

Energoefektivitāte

Biroju ēka ir izstrādāta un celta, ievērojot BREEAM Excellent standartus, kas nozīmē augstu energoefektivitātes līmeni: praktiski nulle enerģijas patēriņš un zemas izmaksas nomniekiem. Šo rezultātu panāk efektīva ventilācija (A klases sistēma nodrošina 4,5 gaisa apmaiņas ciklus stundā) un telpu pārkaršanas novēršana ar automātiskiem ārējiem žalūzijiem.

Cenas

Noma: no 16 €/m² + pārvaldība + komunālie maksājumi.

Apbalvojumi

2022. gadā Baltijas valstīs iegūta balva par izturīgāko būvniecības projektu.

Projekta komanda 

Projekta realizācija ir ilgtermiņa plānots, līdz 2033. gadam. New Hanza dominējošais elements būs ABLV Bank akciju sabiedrības administratīvais ēkas komplekss, kas ir šī projekta iniciators un galvenais ieguldītājs.

Nekustamā īpašuma attīstības uzņēmums Pillar, kurš nodarbojas ar NHC attīstību un pārvaldību, arī ir šī finanšu grupas sastāvdaļa. Pillar ir viens no vadošajiem attīstības un būvniecības uzņēmumiem Latvijā, darbojoties kopš 2006. gada un uzkrājot ievērojamu pieredzi un zināšanas attīstības un būvniecības projektos.

Pillar darba kvalitāte ir apstiprināta ar Latvijas un starptautiskiem būvniecības balvām par projektu Hanzas Perons, Logistikas parks A6, premjerklases dzīvokļu projektu Miera Park House, New Hanza infrastruktūru un citiem.

New Hanza City
New Hanza
newhanza.lv
New Hanza City
New Hanza
newhanza.lv

Autors: editor nbhd
Datums: 27.04.23