menu

Novira Plaza

Novira Plaza ir biroju centrs, kas reaģē uz mūsdienu vides izaicinājumiem. Tas sastāv no četrām ēkām starp Satekles, Marijas un Elizabetes ielām, kuras savieno tirdzniecības stilobāts.

Novira Plaza veidotāji to pozicionē kā jaunu biznesa rajonu. Tā tiek būvēta blakus Centrālajai dzelzceļa stacijai, kur 2026. gadā parādīsies jauna Rail Baltica stacija.

Investīcijas projektā sastāda 55 miljonus eiro. Telpu iznomāšana sāksies 2023. gada rudenī.

Izkārtojumi un ērtības  

Novira Plaza ir septiņu stāvu komplekss, no kura trīs ēkas ir vērstas uz Satekles ielu, bet vēl viena pret Marias. Viņus vieno iepirkšanās stilobāts, kurā atradīsies veikali un kafejnīcas.

Galvenās jaunā kompleksa telpas ir A klases biroji, kuru kopējā platība būs 25 000 m². Ģipškartona sienas starp birojiem nodrošina skaņas izolāciju 52 dB. Novira Plaza ir arī kopstrādes zonas. Dažādās ēkas savienos plaši vestibili divos stāvos. 

Novira Plaza
NOVIRA PLAZA
facebook.com/noviracapital

Kompleksā ir āra iekšpagalmi un zaļas terases darbiniekiem un apmeklētājiem. Ēkas publiskajās, tirdzniecības un biroju zonās tiks uzstādīta videonovērošanas sistēma ieejas mezglu, publisko gaiteņu, vestibilu, fasādes un autostāvvietu uzraudzībai.

Novira Plaza autostāvvietas ir sadalītas īrniekiem drošā un nākamajiem apmeklētājiem publiski pieejamās. Divstāvu pazemes autostāvvietā ir 180 stāvvietas, tai skaitā 12 vietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem, 9 vietas energoefektīviem transportlīdzekļiem un 19 vietas elektromobiļiem. Turklāt kompleksā ir 122 stāvvietas velosipēdu novietošanai.

Infrastruktūra

Blakus Centrālajai dzelzceļa stacijai top Novira Plaza. No 2026. gada Rail Baltica nodrošinās ātru vilcienu satiksmi starp Baltijas valstu galvaspilsētām ik pēc divām stundām — un kompleksa ērtā atrašanās vieta ļaus ātri nokļūt stacijā un no tās. Būvējamo kompleksu jau tagad apkalpo visi pieejamie Rīgas sabiedriskā transporta veidi.

Pastaigas attālumā no Novira Plaza atrodas jaunuzceltais tirdzniecības centrs Origo un vēsturiskais Rīgas Centrāltirgus, kā arī Vecrīga, muzeji un Latvijas Nacionālā opera.

Blakus biroju kompleksam ir arī viesnīcas un konferenču zāles — šī atrašanās vieta palīdz jaunajam projektam organiski integrēties pilsētas biznesa dzīvē.

Novira Plaza
NOVIRA PLAZA
facebook.com/noviracapital

Energoefektivitāte

Jaunais projekts būs energoefektīvs: kompleksam jau ir LEED Gold vides sertifikāts, un tā mērķis ir sasniegt LEED Platinum pirmajos darbības gados.

Būvniecības laikā attīstītājs centās saprātīgi izmantot visus resursus un samazināt būvniecības atkritumus. Ēkā ir efektīva apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēma, kā arī gaisa filtrēšanas sistēma. Salīdzinot ar parasto biroju ēku, ūdens patēriņš tiks samazināts, pateicoties īpašam santehnikas aprīkojumam.

Trīskāršā stikla fasāde nodrošina efektīvu dabisko apgaismojumu bez pārkaršanas, un ērti atverami alumīnija profila logi padara ēku ērtu lietošanā.

Gaisa temperatūras uzturēšanai vasarā ēkā ir centralizēta dzesēšanas sistēma birojiem un tirdzniecības telpām. Biroja klimata kontroles sistēma ir savienota ar ēkas vadības sistēmu (BMS, jeb Building Management System).

Biroju un tirdzniecības telpās elektrības uzskaite tiek veikta, izmantojot skaitītājus, kas var pārraidīt rādījumus uz ēkas BMS. Katram birojam ir savs sadales panelis ar kontroles skaitītāju.

Cenas

Jūs varat īrēt biroju ar platību no 500 m² līdz 3500 m².

Nomas cena: no €12,5 līdz €45 par kvadrātmetru.

Projekta komanda 

Projektā 65% akciju pieder Lietuvas investīciju fondam Evernord Real Estate Fund III, bet 35% — attīstītājam Novira Capital. Evernord Asset Management ir licencēta aktīvu pārvaldīšanas kompānija, kas darbojas visās Baltijas valstīs. Evernord Novira Capital ir viens no vadošajiem izstrādātājiem Igaunijā.

Projekta arhitektūru vadīja Dace Putniņa no BB studija biroja, bet pie interjera dizaina tika pieaicināts igauņu arhitekts Melis Press.

Novira Plaza būvniecības ģenerāluzņēmējs ir SIA Velve.

Autors: editor nbhd
Datums: 01.06.23