menu

Četri iemesli dzīvot Avotos

Kur ir labākā vieta dzīvošanai Rīgā? Katrai pilsētas apkaimei ir savas īpatnības — mēs sākam materiālu sēriju, kurā stāstīsim par dažādu pilsētas daļu raksturu, apkaimju stiprajām un vājajām pusēm un interesantākajām vietām. Šo rakstu speciāli N+ sagatavoja Helmuts Medinieks, nekustamo īpašumu aģentūru Kivi Real Estate mārketinga vadītājs.

Četri iemesli dzīvot Avotos
Rajona atrašanās vieta pilsētā

Informācija par teritoriju

Platība: 181,5 ha

Iedzīvotāju skaits: 17 602 (2021)

Iedzīvotāju blīvums: 113,8 personas / ha

Nodarbinātība: 9 709 cilvēki (2017)

Rīgas centru mīl ne tikai ārzemju tūristi. Tas ir interesants arī jaunajām ģimenēm, kuras to saredz kā lokāciju, kurā var strādāt, mācīties, izklaidēties un atpūsties, netērējot laiku sēdēšanai sastrēgumos un braukšanai ar automašīnu. 

Rīga tomēr ir unikāla pilsēta, jo tajā var iegādāties dzīvokli šarmantā vēsturiskajā namā pašā pilsētas centrā lētāk, kā tas maksā atsevišķu Eiropas valstu ciematu novārēs. Ja jautājiet, kur ģimenei izdevīgi iegādāties dzīvokli ilgtermiņam, kura vērtībai ir būtisks potenciāls pieaugt, viena no mūsu atbildēm- Avotos. Centra daļā, kura ir lētāka, mazāk pieprasīta, taču kura strauji kļūst drošāka, attīstība ieskauta un interesantāka pilsētniekam. 

Četri iemesli dzīvot Avotos
Zuzeum
archdaily.com

1. Šī ir jauka vieta būt

Jā, daudziem šis apgalvojums šķitīs absurds, īpaši cilvēki, kuri Rīgu pazīst jau ļoti sen. Bieži vien, meklējot mājokli, cilvēki novelk treknu līniju pa A. Čaka ielu un saka- neko tālāk aiz šejienes. Un tiešām, nav dūmu bez uguns. 

Ziedoņdārzs, kurš šobrīd ir viens no jaukākajiem Centra parkiem, senāk bija nekopts un tajā pat bija bailīgi atrasties. Tomēr šī pagātnes ēna neatbilst šodienas realitātei. Paskatieties paši, kā izskatās Ziedoņdārzā, kādas jaukas kafejnīcas un bāri ir pieejami apkārtnē. Protams, pircējiem, kuri meklē statusu un vēlas pašapliecināties ar sava īpašuma iegādi, šī zona neiepriecinās (derēs Klusais Centrs). Taču racionālai ģimeni, kura vēlas mierīgu lokāciju ar daudz iespējām Centrā- rajons ir pat ļoti interesants. Īpaši ņemot vērā tā tendenci augt un uzlaboties. 

Četri iemesli dzīvot Avotos
Nurme bārs
nurmebeer.com
Četri iemesli dzīvot Avotos
Ziedoņdārza Kafejnīca
facebook.com/paviljons.ziedondarzs

Dažas no pilsētnieku vidū populārākajām vietām

Gaļas baudītājiem:

  1. Boar BBQ
  2. Oak’A burgers
  3. Lokāls “Karbonādes”

Alus cienītājiem:

  1. Alus Rūme Trofeja
  2. Nurme
Četri iemesli dzīvot Avotos
Apkārtnē populāras vietas: kafejnīcas un bāri

2.  Iedzīvotāji, kuriem nav vienalga

Iepriekš pieminētie aizspriedumi par Avotiem nenāk no aizvēstures. Vēl samērā nesenā pagātnē skats Bruņinieku, Stabu un Avotu ielu krustojumos bija šausminošs. Zombiju apokalipses skaidrā dienas laikā (un, pietam, blakus policijas iecirknim). Šajā apkaimē bija vērojama narkotiku tirdzniecība un narkotiku lietošana ievērojamā mērogā.

Tomēr šo problēmu izdevās atrisināt. Problēma tika atrisināta pateicoties aktīvajiem iedzīvotājiem, kuriem esošā situācija bija apnikusi. Tika izveidots Instagram konts @riga.unseen, kurā regulāri lika attēlus ar narkotiku reibumā esošajiem cilvēkiem uz ielām, viņu izdarībām. Pie ierakstiem tika atzīmēta policija, atbildīgie ministri un iestādes. Neizbēgami, atbildīgajām personām bija jārīkojas, jo problēmai tikai pievērsta sabiedrības uzmanība, par to runāja arī mediji. Pateicoties iedzīvotāju neatlaidībai, narkodīleri un viņu klienti tika padzīti. 

Aktīvi iedzīvotāji kuriem rūp ir īpaši vērtīgs resurss katra rajona attīstībai. Aktīvu cilvēku iesaistei ir inerce. Visdrīzāk, papildus šausminošu problēmu izskaušanai, līdzīga enerģija neizbēgami tiks ieguldīta arī turpmāk, nu jau vides uzlabošanā. 

Narkotiku problēma ir atstājusi dziļu robu apkaimes reputācijā, taču tagad Bruņinieku ielā ir izveidots ērts veloceliņš — un, lai arī tas neizdzēš nepatīkamās atmiņas iedzīvotājiem par apkaimi, tā ir ļoti svarīga pilsētvides atjaunošana

3. Apkārt notiekošā attīstība

Lai gan senāk Avoti šķita pamesti novārtā, šodien šis ir progresa ieskauts rajons. Tuvumā top un jau tagad savu nospiedumu pilsētā sāk atstāt Rail Baltica. Rajona rietumu galā pie t/c Origo attīstās mūsdienīgas biroju mājas: jau redzams projekta “Novira Plaza” apjoms un 2025. gadā plāno pabeigt projektu “Satekles biznesa centrs”. Pilsētnieki zina, cik brīžiem nepatīkama var būt centrālās stacijas apkārtne, taču šīs apjomīgās ēkas, kuras būs piepildītas ar izglītotiem un ambicioziem profesionāļiem, neizbēgami radīs jaunus impulsus un pozitīvus attīstības trendus to apkārtnē. 

Rīgas Piena kombināta teritorijā top tirdzniecības centrs “Fabrika”, kurš apmeklētājiem vērs durvis pēc 2024. gada nogales. Šajā tirdzniecības centrā jau ir noslēgts nomas līgums ar Rimi Latvia un tiks saglabātas un papildinātas kultūrvēsturiskās ražošanas ēkas. 

Vēl pavisam nesen Avotu teritoriju papildināja arī mākslas centrs Zuzeum, piešķirot apkārtnei vērtību arī mākslas mīlētāju acīs. 

Avotu apkārtne no visām pusēm tiek ieskauta ar lielisku infrastruktūru, apbūvi un iespējām. Neizbēgami tas apkaimi padarīs iekārojamāku un ērtāku. Jautājums — cik ātri krasi mainīsies noskaņojums ap apkaimi?

Četri iemesli dzīvot Avotos
Satekles biznesa centrs
linstowbaltic.lv
Četri iemesli dzīvot Avotos
Satekles biznesa centrs
seb.lv

4. Cenas

Avoti ne tuvu nav viena no dārgākajām Rīgas zonām. Gluži pretēji. Salīdzinot ar ekvivalentām ēkām ap Barona ielu, dzīvokļi Avotos ir krietni lētāki. Avotos iespējams atrast dzīvokļus ar labu apdari labiekārtotās ēkās par nepilniem 2000 EUR/kv.m. Tikmēr dzīvokļi ar tikpat labu apdari labiekārtotās ēkās aktīvajā pilsētas centrā gandrīz vienmēr ir dārgāki.

Skatoties uz pagātni un, iespējams, arī atsevišķiem tagadnes faktoriem- salīdzinoši zemākā cena ir saprotama. Tomēr ir acīm redzams, ka lokācijas attīstībai ir ieņemts visai konkrēts, pozitīvs un straujš virziens. Atbaidošās rajona iezīmes nu jau ir likvidētas. Tagad sagaidām tā izaugsmi kā no neitrāla, uz iekārojamu rajonu.

Četri iemesli dzīvot Avotos
Avoti
facebook.com/ZemesDraugs

Izvēloties īpašumu kā investīciju, ir nozīmīga tā nākotnes vērtība. Iegādāties mājokli tur, kur blakus taps jauns tirdzniecības centrs, kur jaunu pieprasījumu pēc mājokļiem radīs mūsdienīgo biroju ēku darbinieki un kur savas durvis ver jauni un interesanti lokāli ēdājiem un dzērējiem, varētu būt ļoti prātīgs lēmums.

Joprojām neesat pārliecināti? Vienkārši aplūkojiet mājokļu cenas Viļņā un Tallinā, šo pilsētu centros un centra novārtēs. Rīga joprojām ir lēta vieta, kur nopirkt īpašumu, ne tikai Avoti!

Outro

Avoti ir tālu no nevainojama rajona. Pastāv spēcīga kriminālās pagātnes ēna un priekšstati par depresīvu apkaimi, kas ir radījuši spēcīgu stigmu ap šo rajonu. Kamēr vecākā paaudze to dažkārt nespēj un nespēs pārvarēt, jaunākie pilsētas iedzīvotāji vairāk saredz izaugsmes iespējas. Un tieši nākotnes potenciāls ir tas, ko meklējam, kad “medījam” labu īpašumu ilgtermiņam. Dienas beigās, jau šodien Avoti izpilda galvenos mājokļa meklētāju uzstādījumus.

Autors: editor nbhd
Datums: 06.11.23